MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Fehamet Bahçeli, “S-300 hava defans sisteminin F-16 savaş uçaklarımıza sevkitabii kilidi atması, caba ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim bir haydutluk ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Format Yönetim Kurulu (MYK) ve Eşkal Düzen Bağı Yerleşmiş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilgilendiren açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne büyüklüğünde Ulus İttifakı’nın bölen terörle arasına meydanlık koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, direnç ve zekâ sergilemediğini ifade eden Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki ölmezlik mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Hatta buna alın alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği yaslı aynı gerçektir. Yunanistan tabii bardağı taşırmak amacıyla elinden mevrut tacizleri sahnelemektedir. S-300 Albeni Savunma Sistemi’nin F-16 çarpışma uçaklarımıza insiyak kilidi atması, parasız ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim bire bir haramilik ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu radar kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev yürütme fail çekişme uçaklarımıza atılması birlikte meselenin bir eksantrik anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilişik gereğini çabukça beğenmek zorundadır. Içgüdü kilidi atan Yunanistan, kaide ve hukuk ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, çarpış menzilinin içine yuvarlanmıştır. Bütün birlikte bu tam, ESIR kongresinin Aut İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’bile dile getirdiği, ‘Türkiye Şarki Akdeniz’de sunu balaban tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Temel mühim tehdit Yunanistan’ı askeri üs haline getirip Türkiye’ye zırh doğrultmasını kışkırtan ve bunun üzere askeri yığınak işleyen ABD’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin değme soy ihtimale bilcümle milli ciddi unsurlarıyla amade olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve ferman haklarını zedeleyecek, nakız edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya üzeri eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Genel Başkanı ve alçalma ittifakı üstelik bu gelişmeler karşısında siyasi pozisyonunu ve kimin yanı sıra durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetsever Hareket Partisi başka milli benzeri politik ittifakın, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına özden inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Topluluk İttifakı çokça şükür bunun ivazsız güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin cemaziyelevvel açıklanan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri beyninde arz erdemli büyüme kaydeden iki ülkeden birisi olmasından şişman memnuniyet duyduğunu vurgulayan Bahçeli, konuşu rahatlama ve toparlanmanın birden ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen mugayeret partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Mebus Umumi Seçimlerine alışılmadık tıpkısı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına işaret fail Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki kestirmece 9 maaş sürede takip ve temin edilecek ciddi hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze temas ve iletişim arzu seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Adım Adım 2023’ çalışmalarımız yer ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçme gününe büyüklüğünde bitmeme edilecektir. ‘2023’e Doğru: Aday Anlaşılan, Değişmeyen Net’ temalı vazıh gelgel toplantılarımızın ilki Sivas format koyulmak kanalıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve altın vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Ilkgüz Pazar günü gerçekleşecektir. Berrak gelgel toplantılarımız belirleme edilmiş illerimizde kalan bire bir şevkle yapılacak, tıpkı zamanda ihtiyaç sâdır olursa salon toplantıları da planlanacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın baştan seçilmesi için insanüstü bire bir çaba sarf edilecektir. 28’inci dönüş TBMM’de milletvekili sayısını ve siyasal desteğini genişlik çoklaştırmış Ulusalcı Debi Partisi’nin varlığı dahi stabil hedefimizdir. Bunun birlikte Halk İttifakı’nın TBMM’de esas değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması tıpkısı ayrıksı tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, atılım ve sabotajlara konfirmasyon olmadan sabırlı, itikatlı ve ilkeli şekilde kutlu mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden, rastgele insanı Allah’ın lahut aynı emaneti farzımuhal çalışmaların kararlılıkla süreceğini tabir eden Bahçeli, “Milliyetsever Akıntı Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, kültürlü yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri utangaç etmemesidir. Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.” diye niteleyerek konuştu.

(Bitti)

Share: