Manisa FK’dan stat sitemi

– Manisa FK’dan stadyum sitemi

Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan:

“Ufak bire bir statta oynuyoruz, misafirlerimizi ağırlayamıyoruz, kimseyi nida edemiyoruz”

“Manisaspor’u batırmak amacıyla tığ kapan mı kurduk, bire bir şey mi yaptık”

“Şu zaman hukuki kendisine bizim Manisaspor ile birleşmemiz olabilir değil”

“2 yahut 3 transfer yapacağız”

MANİSA – Manisa Ayak Topu Kulübü Umumi Heyet Başkanı Mevlüt Aktan, bakım-tamirat çalışması devam eden Manisa 19 Mayıs Stadı’nda ikinci ihalenin fek edildiğini anlatım ederek, “Manisa işaret reşit benzeri büyükşehir ama bire bir stat namevcut. Bakanımız yakında geldi, hezel verdi amma ayrımsız çeşit 19 Mayıs Stadyumu faaliyete geçemedi, geçecek kadar birlikte gözükmüyor. natamam artmış durumda, üzülüyoruz” dedi.

Manisa Futbol Kulübü, Spor Göt 1. Lig’de sezonun geçmiş yarısını 28 puanla 9. tam tamamladı. Kulübün Umumi Heyet Başkanı Mevlüt Aktan, Başkan Vekili Engin Anlı ve umumi heyet üyeleri Hüseyin Hasacar, Atak Saadetin Gezgin, Tanju Balatlı, Özcan Nalbantlar, Fazilet Özkan, Yüksek Arslan, Seyit Uca Özmen ve Maksat Taşkıran, Manisa basınıyla kahvaltıda aynı araya geldi. Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Büyük Filizkan’ın üstelik yer aldığı kahvaltı sonrası Başbuğ Mevlüt Aktan, gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak, matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı. Aktan, “Bu yıl sezona önceden bütçemizi güzeşte seneye bakarak TL bazında nısıf yarıya düşürdük. Ülkemizde yüzde 100’e mail artışlar olmasına rağmen, kurların güvenilmez seviyelere gelmesine rağmen biz bütçeyi nısıf yarıya düşürdük. Haddizatında çokça nazik paralar dahi harcamıyorduk. Balaban işler yaptığımız üzere büyük dünyalık harcandığıyla ilişik tıpkısı peşin yargı oluşmuştu. Bunu bile kırmamız gerekiyordu. Maddesel anlamda de iri paralar elhak sürdürülebilir değil. Bundan Sonra Süper Lig’de de ve Spor Göt 1. Lig’bile da dirimsel-masraflar beyninde uçurumlar var. 13 milyon TL gelirimiz var. Zaman 13 milyonla hangi yapacaksınız? Bu giderle yapılacak hisse senedi değil. O büyüklüğünde haddinden fazla yapılması müstelzim şeyler var ki biz bağımlı ayrımsız yere kadar bunu yapabiliyoruz. Elan bizim stadımız yok. Insan Manisa’da stat yok. Bire Bir cins stada geçemiyor ve yapamıyoruz. Ufak tıpkı statta oynuyoruz, misafirlerimizi ağırlayamıyoruz. Kimseyi çağırma edemiyoruz. Manisa bellik reşit bire bir büyükşehir ama tıpkı stadyum namevcut. Bakanımız geçenlerde geldi, saraka verdi amma benzeri tip 19 Mayıs Stadyumu faaliyete geçemedi, geçecek gibi de gözükmüyor. nakıs kalık durumda. Üzülüyoruz. Biz bambaşka şehirlere gidiyoruz. Spor Bakanımız bile Manisalı olmasına karşın bu şehre tıpkı çeşit bu ivmeyi kazandıramıyoruz. İnsanları bir yere almak üzere fiziksel şartlarında olması lazım. Tabi ki biz bir yere kadar bazı şeyleri yapabiliriz. Ego deminden gidip bile stat yaptıramam. Hakeza aynı imkanımız bulunmayan. Bunu devletin, kamunun yapması lazım” dedi.

“Manisaspor’un bu ağıl gelmesiyle ilişik Manisa FK’nın hiçbir alakası bulunmayan”

Manisaspor üzerinden kendilerine daim yapılan eleştirilere dahi reaksiyon gösteren Aktan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Manisaspor’un bu kuzuluk gelmesiyle ilişkin Manisa FK’nın hiçbir alakası bulunmayan. Manisaspor’u batırmak amacıyla tığ tertibat mı kurduk, aynı madde mi yaptık. Bilakis biz Manisaspor şampiyon olsun diye o zamanlar çokça iri destekler verdik. Mevrut insanlar bizimle uğraşıyor. Bunu ki batırdıysa tıpkı misil da onlara hesap sorsunlar. Şu an hukuki yerine bizim Manisaspor ile birleşmemiz tür değil. Zaman yönetime mevrut arkadaşlarımızın arz azından niyeti bereketli. Ağırlık durumdalar. Tığ de yer bakımlarını yaptık. Altyapıdan oyuncu aldık, mal veriyoruz. Malzeme yardımı yaptık. Bunu anlatmak akilane mu bilmiyorum, değişik yerlere birlikte çekebilirler amma kendilerine yemek konusunda bile arkalamak için bir şeyler yapmayı planlıyoruz. Bunları Manisa Futbol Kulübü yapmaya çalışıyor. Ego bütçemi küçültüyorum. bir tane futbolcu bir iki alıp bu yardımları yapmaya çalışıyorum.”

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa FK’nın ayrı kurumlar olduğunu vurgulayan Mevlüt Aktan, “Manisa halkının duymasını istiyorum. Bura belediyenin bir malı değil. ya da bir şirketi değil. Manisa Büyükşehir Belediyesi ayrı ayrımsız kurum. Tığ burada kiracıyız. İlişkilerimizin dolgunca olması keder bir öz mi? Çarpışma mı edelim herkesle. Tığ kimseyle dokunaklı değiliz. İyi kim Cengiz Ergün var ki böyle tesisler, yatırımlar yapmış. Yapmasa ne olacaktı” dedi.

“2 yahut 3 transfer yapacağız”

Sezonun ikinci yarısı için para aktarımı anlamında çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Aktan, “İkinci yarıya 2 yahut 3 nakil yapacağız. Süper Lig’e çıkma şansımız var. 7’ye mail minimum ücretle oynattığım canlı oyuncular var. Bu oyunculara ülkemizden ve dünyadan emniyetsiz derecede talepler var. Daha Çok risk alıp oynatıyor ve yetiştiriyoruz. Güçlükle dışından aktör alırken bile satılabilir tüvana oyuncular alacağız. 4-5 scout aldık. Bunlar bütün dünyayı dolaşıyor şu anda. 1-2 milyon yabancı oyuncuya harcayacağımız parayı scoutlara vereyim dedim. O oyuncuları Türkiye’ye getirip, hem satılabilir, hem müsabık, hem birlikte üretken, bunu boşaltmak zorundayız. Bozulmamış iş yaparsanız sponsorda dirimsel. Büyük kulüpler gelip gelişim anlamında ortaklık teklif ediyor. Çünkü bozulmamış ayrımsız kulübüz. Bizim FIFA, UEFA’da yegâne davamız yok. Bunun dünyada örneği namevcut” ifadelerini kullandı.

Share: