Malatya haberleri | Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Malatya’da konuştu Açıklaması

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, “Biz Türkiye’yi Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi yatırım, istihdam, üretim ve ihracatla büyütmenin derdindeyiz.” dedi.

Varank, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Malatya’daki dolgun açılış töreninde yaptığı konuşmada, kentteki birleştirme uran bölgelerindeki müteşebbislerin hayata geçirdiği 21 farklı tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini anlattı.

4,8 bilyon lira yatırımlar yardımıyla tahminî 7 bin kişinin evine aldatmak götürebildiğini tamlayan Varank, şöyle bitmeme etti:

“Tığ Türkiye’yi Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği kadar envestisman, istihdam, istihsal ve ihracatla büyütmenin derdindeyiz. Onun amacıyla tığ müteşebbislerimize destekler veriyoruz. OSB’ye yatırımlar yapıyoruz. Bu sayede yapılan yatırımlar dahi Türkiye’dahi istihdam oluşuyor, iktisat oluşuyor. Mazi Sayın Kılıçdaroğlu Tokat’ta değme devir söylediği bire bir yanlışı gene dile getirmiş. Demiş kim ‘AK Tümen döneminde 20 yılda fabrika mı açıldı?’ işte tığ üstelik nida ediyoruz onları, diyoruz kim fabrika yok etmek istiyorsanız OSB’leri gezin. Malatya’ya eş burada hisse senedi insanlarımız sizi mihman etsinler. Amma bizim bu davetlerimizi dahi türkçesi kabul etmiyorlar.”

Türkiye’ye envestisman yapmaya bitmeme edeceklerini rapor eden Varank, şunları kaydetti:

“Sonuç 20 yılda hemen OSB’lere 700 milyon liraya mail bindi verdik. Bu yatırımların tamamı yatırım heveslendirme belgesi yardımıyla hayata geçti. Burada aksiyon insanlarımız siz altın emekçi kardeşlerimiz Türkiye’nin soğuk gücü olan sanayiyle bu ülkeyi kalkındırmaya bitmeme edecek ve inşallah tığ çokça gönençli haddinden fazla daha ziyalı tıpkısı Türkiye’yi göreceğiz. O Türkiye’ye kavuşacağız. Yeter ki tığ tıpkı olalım, beraber olalım, bilcümle gelişigüzel ay kemiksiz bayrağımıza bakım etmenin sevdasında olalım. Bunu yaptığımız müddetçe Türkiye’nin başaramayacağı tek madde olmaz. İşte buradaki fabrika hoppadak LCW grubun 6. fabrikası. Bunun kadar buradaki beher arkadaşımızın çokça kızıl yatırımları var. İşte bunlar sayesinde ekonominin çarkları dönmeye devam edecek. Tığ Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı adına Malatya’ya bakım etmekten kurum duyuyoruz. Yaptığımız beherglas desteğin de misliyle bize döndüğünün farkındayız. Sizlerin hizmetkarı olacağız. İnşallah Türkiye’yi görgülü yarınlara bütün beraber çıkaracağız.”

Varank, yatırımları gerçekleştiren müteşebbislere teşekkür ederek yatırımların fazlalaşan olmasını diledi.

Share: