Lüleburgaz’da Kurtuluşun 100’üncü Yılı Etkinlikleri İçin İlk Toplantı

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında site paydaşlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan Şehremini Murat Gerenli, “Bu yıl daha da meal kazanan halas günümüzü karnaval havasında coşkuyla kutlayacağız” dedi.

8 Teşrinisani Lüleburgaz’ın antagonist işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri amacıyla önce toplantı, Lüleburgaz Yıldızları Karı Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Aralarında amme kurum ve kuruluşları, sivil dernek temsilcileri, muhtarlar ve topluluk yöneticilerinin saha aldığı haddinden fazla sayıda murahhas LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda bire bir araya geldi. Lüleburgaz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ahmet Cem Sain’in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Lüleburgaz Belediye Reisi Murat Gerenli reislik yaparken, Belediye Komutan Yardımcısı Kemal Pektaş ve Kültür İşleri Başmuallim Vekili Samet Mal üstelik toplantıda amade bulundu.

“BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİMİZE SIMSIKI SARILMAK”

Derinti öncesinde bodur ayrımsız müracaat yapan Başbuğ Gerenli, Lüleburgaz’üstelik arz haddinden fazla önemsedikleri şeyin geleceğe bu arada yürümek olduğunu söyledi. Komutan Gerenli, “Geleceğe yürürken birlikte geçmişimizi haddinden fazla bereketli vâkıf olmak ve bizi biz eden değerlerimize sımsıkı katılmak, millî bayramlarımız ve halas günümüz üzere çokça yüce” diye konuştu.

“KURTULUŞU FARKLI HAVAYA TAŞIYALIM”

Başkan Gerenli, Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun tarihi olan 8 Son Teşrin’ın bu yıl 100’üncü sene olmasının ayrı ayrımsız önem taşıdığını belirterek, “Lüleburgaz’ımızın kurtuluşunu farklı tıpkısı havaya tasrif etmek istiyoruz. Lüleburgaz’ın karnavalı olsun istiyoruz. Lüleburgaz’a ilişkinlik duygusuyla ait çocuklarımızın, gençlerimizin bildirme çok önemsediği ve farklılığın arttığı hassaten ve hatta etkisinin Lüleburgaz’ın dışına, Trakya’ya ve Balkanlara yayılan bire bir dönem olsun istiyoruz. Bunun amacıyla savaş ediyoruz” dedi.

STK’LAR DESTEĞE HAZIR

Başkan Gerenli’nin konuşmalarının ardından toplantıya katılan STK temsilcilerine, 8 Teşrinisani’dahi yapılacak etkinliklere ait önerileri soruldu. Çokça ağır sıklet bağ gösterildiği ve “STK’lar 8 Kasım için desteğe hazır” mesajının verildiği toplantıda çokça sayıda öneri masaya yatırıldı.

8 KASIM KOMİSYONU ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Toplantının böylelikle ise katılımcıların tamamen hasbilik esasıyla içerisinde kayran aldığı 8 Kasım Komisyonu kuruldu. İlerleyen günlerde kurulacak ast komisyonlarla koordineli aynı şekilde çalışacak encümen, 100’üncü yılda yapılacak etkinliklere ilgili çalışmalarına ahit kaybetmeden başladı.

Share: