Kütahya Evkaf Mıntıka Müdürü Zekeriya Şentürk, Sandıklı’da

Kütahya Evkaf Bölge Müdürü Zekeriya Şentürk ve beraberindeki gök bilimi, Sandıklı’da restorasyon çalışmalarının sürdürüldüğü Hamamönü Camisi ile Müradin Camii’nde incelemelerde bulundu.

İlçeye mevrut Şentürk ve beraberindekiler geçmiş olarak Sandıklı Şehremini Mustafa Çöl’ü birlikte makamında mülakat ederek ilçedeki çalışmalar hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Daha sonraları Hamamönü Camiinde ve Müradin Camisi’nde incelemelerde bulunan Şentürk, Başkan Çöl ve beraberindekiler çalışmalar üzerine yetkililerden bilgi aldı.

Müradin Camisi’ni konuşma sırasında mütekellim Komutan Çöl, Sandıklı’da tarihi dokunun bozulmadan gelecek nesillere aktarılması için yapılan çalışmaların heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Kütahya Evkaf Nahiye Müdürlüğümüz ile alay malay koordineli namına yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek artık yapılan icraat hakkında kendileriyle istişarelerde bulunduk. Hamamönü Camii’sinde yapılan çalışmalarının bitmesiyle alay malay inşallah Müradin Camii süresince restorasyon çalışmalarımızı başlatacağız.” dedi.

Share: