Kütahya Belediyesi’nden toplu sünnet şöleni

Kütahya Belediyesi şişko sünnet şöleni, bayram yürüyüşü ile başladı. Bengisu Sosyal Tesisleri’nde Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilici Işık, çocuklara tablet bağış ederek ‘hayırlı olsun’ dedi.

Kütahya Belediyesi’nin dolgun sünnet şöleni, Kütahya Belediyesi önünde mehteran takımı gösterimi ile başladı. Belediye önünden Yengi Meydanı’na büyüklüğünde gerçekleşen söz yürüyüşünde çocuklar Başkan Işık ile gelişigüzel yürüdü. Galibiyet Meydanı’nda Kütahya Belediyesi cevelan otobüsü ile site turu yapan sünnet çocukları, Bengisu Sosyal Tesislerine geldi.

Tesislerde verilen düğün yemeği programında konuşan Belediye Reisi Prof. Dr. Bilici Işık, “Kütahya Belediyemizin geleneksel sünnet şölenine hepiniz ömre bedel geldiniz. 2019 yılının eylül ayında geçmiş şölenimizi yaptık. Temas yıl eylül ayında bu şöleni gine edelim dedik ancak, hiçbirimizin tutum etmediği covid salgınından kıran 2 yıl müddet ile şölenimizi yapamadık. Covid tedbirleri ortadan kalkar kalkmaz şölenimizi açmak istedik. Allah talih ederse seçme yıl bu şölenimizi yeniden edeceğiz. Tığ çocuklarımıza Türkiye’mizin geleceği kendisine bakıyoruz. Yarınımızın geleceği olan bu çocuklarımızı yeryüzü dolgunca şekilde, yeryüzü iyice şekilde bu sünnet merasiminde buluşturmak istedik. Çocuklarımıza gelişigüzel şeyin bildirme güzeli olsun. Hepsi helali kandırıcı olsun. Çocuklarımızın elbiseleri kendilerinde kalacak. Bize inandınız ve güvendiniz. Evlatlarınızı bu toplu sünnet şölenimize getirdiniz. Esas ve babaları başta olmak için eş bireylerinin gelişigüzel birine ayrı ayrı teşekkürname ediyorum. Katılımlarınız için herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başbuğ Işık’ın konuşmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman’ın duası ve Kur’an-ı Cömert tilaveti ile devam etti.

Program, Başkan Işık’ın çocuklara hediyelerini vermesi ve eğlence ile bitmeme etti.

Programda Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Erdoğan Çolak, teknik astronomi ve futbolcular da katılarak, çocuklara ayak topu topu hediye ettiler. – KÜTAHYA

Share: