Konfirmasyon olan PKK’lılardan itiraf: Örgütten kaçmaya çalışanları gözümüzün önünde tabancayla kafasından vurarak öldürdüler

Asayiş kaynaklarından edindiği bilgiye göre, yıldırı örgütü PKK/KCK ortamında elektrik gösteren H.A. ve G.Ö. örgüt kampından kaçarak 16 ve 17 Eylül’dahi güllabi ekiplerine doğrulama oldu. Elazığ ve Iğdır el kurnaz komutanlıklarında işlemleri süren teröristler, ifadelerinde, örgütten kopuşları ve yıldırı örgütünün bağırsak yüzünü anlattı.

“YAKALANINCA GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE İNFAZ ETTİLER”

Doğrulama olan teröristlerden G.Ö, örgüt ortamında daim keder muameleyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Örgütten bakmak amacıyla punt aradığını tamlayan G.Ö, yapılan işkencelere dayanamayarak kaçtıktan sonra yakalanan benzeri arkadaşının gözlerinin önünde uygulama edildiğini söyledi. G.Ö, şunları kaydetti: “Orada gördüğüm ilişki berbattı. İşkence vardı. Örgüte eskimemiş katılmıştım. Kampta Kars Digorlu benzeri arkadaşım vardı. Gara’ya gidecektik. O arkadaşımla kaçmayı düşünüyorduk. Çağrıştırmak konusunda kararsız kalmıştık zira yakalanırsak öldürürler diye korkuyorduk. O arkadaşım yapılanlara dayanamadı kaçtı amma yakalandı. Yanımıza getirdikten sonraları tabancayla kafasından vurarak öldürdüler. Bize sonsuz ‘Siz Türkiye devletine teyit olursanız sizi hapse atarlar’ diyorlardı. Ailemle iletişime geçtim, ailem jandarmayla görüştü. Uyanık benimle görüştü ve doğrulama oldum.”

“TESLİM OLURSANIZ İŞKENCE YAPARLAR”

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde örgüte katıldığını belirten H.A. ise ifadesinde namına anlatılanların tersine PKK’nın “halkımız amacıyla savaşıyoruz” söylemlerinin dalavere olduğunu, örgütte tartı, yaptırmama ve sürat olduğunu tabir etti. Sürekli “Tasdik olursanız size eziyet yapılır, kırıcı pazar yapılır, zindanda kalırsınız” denilerek korkutulduklarını anlatan H.A, konfirmasyon olduktan sonra bunların akilane olmadığını anladığını söyledi. H.A, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Uğraş var diyorlar amma hedefi, amacı, nereye bulunmak istedikleri belli değil. Katıldığım üzere çokça pişmanlığım vardı. Bize sonsuz ‘Tasdik olursanız size eziyet yapılır, zehir muamele yapılır, zindanda kalırsınız’ diyorlardı. Ben üstelik özlük kendime bütün düşünüyordum, örgütün dediği gibi mi devletin dediği kabil mi olacak diye niteleyerek. Teyit olduktan sonraları jandarmanın çabasının beni temizlemek olduğunu gördüm. gelişigüzel dağ muameleyle, hovarda karşılaşmadım.”

Share: