Kommagene Krallığı’nın nazirsiz mirası keşfediliyor

Adıyaman’a gelen sanatçı, tarihçi, gazeteci, edipler ve gastronomi şefleri Kommagene Krallığının esrarlı ve nazirsiz eserlerini keşfediyor.

Adıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi çerçevesinde Adıyaman’a çağırma edilen misafirlere 4 günce izlence ile Adıyaman tanıtılıyor. Kommagene Krallığı başta almak üzere bir haddinden fazla medeniyete eş sahipliği yapmış sıra ve ekin şehri Adıyaman, gastronomisiyle dahi adından bayram ettiriyor.

Belgesel ve televizyon yapımcısı, cenk muhabiri Çoşkun Aral, Şef Haczer Amani, tekstil sanatçısı Fırat Neziroğlu, Sultans Of The Dance gurubu, Arkeolog Nezih Başgelen, sanatçı Cansu Reşit, Oyuncu Ulu Nalçakan, Piyano sanatçısı Ilgıt Dağüstün, Opera sanatçısı Itimat Dağüstün, Öğretim Üyesi Yazar Doç. Dr. Ebru Adamakıllı, Heykeltraş Cansu Sönmez, Nihat Özdal kuratörlüğünde Ressam Beste Dündar artist, tarihçi, gazeteci, üdeba ve gastronomi şefleri Adıyaman’ı geziyor. Davetliler tarihi ve külüterl yerlerin yanında Adıyaman’a başmaklık yemekleri tadıyor. Gelen davetlilerden sanatçılar ve şefler etkili performans sergiliyor.

20 Ilk Teşrin tarihinde başlayan aktiflik 23 Ilk Teşrin akşamı son bulacak. Birbirinden renkli ve değişik etkinliğin kayran aldığı programa katılan davetliler Adıyaman’ı ve gastronomisini çokça beğendiklerini ifade etti. – ADIYAMAN

Share: