KMÜ hareket bölgesinde aşçı kurdu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) 6 Küçük Ay’ta meydana gelen hareket felaketinde engel gören vatandaşlar üzere Kahramanmaraş’ta lokanta kurdu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi depremzede vatandaşlara yönelik müzaheret faaliyetlerine bitmeme ediyor. Karaman Valiliği koordinasyonunda gerçekleştirilen yardım çalışmaları çerçevesinde KMÜ tarafından Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’nde kurulan aşevinde depremden kötülük gören vatandaşların günde iki öğün yunak aşındırmak verilecek.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Umumi Kâtip Ahmet Tüfekci ile alay malay aşevinin kurulduğu Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesine gitti.

KMÜ’nün yardım faaliyetleri için benzeri izah özne Rektör Gavgalı, “6 Küçük Ay 2023 tarihinde devlet namına ağırlık bire bir sabaha uyandık. Ülkemiz tarihinin genişlik büyük felaketini yaşadı. Celal ve millet adına umum ele verip bu afetten uymazlık gören vatandaşlarımız üzere çabuk benzeri şekilde harekete geçtik. Arkalama kampanyaları, bölgede tevakkuf eden öğrencilerimizin rica ve ihtiyaçlarının karşılanması, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ilimize metin tıpkı şekilde getirilmesi ve Karaman’a gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında birçok çalışma yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Zaman de Karamanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’ne valiliğimiz koordinasyonunda tıpkı lokanta kurduk. Bu aşevinde vatandaşlarımıza günde iki misil yemek vereceğiz. Allah’ın izni, devletimizin büyüklüğü ve milletimizin gayretleri ile bu zor günleri bütün alay malay atlatacağız, yaralarımızı gelişigüzel saracağız” dedi. – KARAMAN

Share: