Kızını taciz fail şüpheli boşaltma olunca annesi başkaldırma etti: “Tecavüze mi uğraması geçişsiz”

Kızını taciz eden kuşkulu boşaltma olunca annesi başkaldırma etti: “Tecavüze mi uğraması lazım”

KIRŞEHİR – Kırşehir’üstelik arkadaşının 7 yaşındaki kızına kıymalı pide verme bahanesiyle tacizde bulunan ve zir sınırdan ukubet kayran ekol hademesinin cezaevinden çıkmasına başkaldırı fail asıl “Çocuğumun tecavüze mi uğraması lazım” diye ayaklanma etti.

Arkadaşının kızına etli pide ita bahanesiyle okulda tacizde bulunduğu encam sürülen meslek hizmetlisinin aldığı cezaya aile itiraz etti. Sanık M.K., hazırlanan iddianamede ‘çocuğun seksüel istismarı ve cinsî istismar’ suçlarından Kırşehir Tehlikeli Ceza Mahkemesinde yargılandı. Içtimai çalışmacı eşliğinde ifade veren kıygın B.Ş. (7); taciz gününden evvel birlikte namına sanık M.K.’nın aksi hareketlerde bulunduğunu ve etli pide ödeme bahanesiyle arkadan sarıldığını söyledi. Sosyal çalışmacıların bile denetiminde değişik zamanlarda tabir veren kıygın B.Ş.’nin annesi İ.Ş. kararın ardından yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz haziran ayında 7 yaşında olan kızım okuldaki hademe tarafından tacize uğradı. Şikayet ettik okul hademesi ise zir sınırdan ceza aldı. Öğrendim ki, boşaltma ergin ve cezaevinden çıkmış. Bu tarz insanların ukubet alması için çocuğumun tecavüze mi uğraması geçişsiz” dedi.

“Kendim ve çocuğum korkuyoruz”

Yaşanan olay sonrası kendisinin ve çocuğunun ürkmek içerisinde olduğunu anlatan ana İ.Ş., “Çocuğum ve kendim ruhsal tedavi aldık. Okula gezmek istemediği gibi pedagog tedavisi dahi yutmak istemiyor. Ego vakit kaybetmeden hak istiyorum. Sanığın elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Kimsenin çocuğu hakeza aynı özdek yaşamasın. Bana dedikleri ‘Tacize uğradı tecavüze uğrasın’ kabilinden tıpkısı husus oldu. Avukatımız dal mahkemeye itirazda bulunmuş Kırşehir’de olan bu ikinci hikâye bugün benim çocuğuma belki de yarın sizlerin çocuğuna olacak. Adaleti kendimiz mi sağlayacağız. Benim eşim o tacizciyi öldürse cezaevine gidecek.” diye niteleyerek konuştu.

Olay

Aşıkpaşa Ortaokulunda meydana mevrut olayda sanığın, 7 yaşındaki kıygın B.Ş.’yi etli pide ödeme bahanesiyle ilkokul bahçesinden çağırarak ortaokul binasında mevcut görüngü yerine götürdüğü ve çocuğun seksüel organına elleyerek sürtme eylemini gerçekleştirdiği kanaatine varıldı. Sanık M.K., 4 yıl 2 ay ceza alarak Kırşehir E Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti.

Share: