Kızılay’ın 46 milyon liraya Ahbap’a oba satmasına, adlı isimlerden reaksiyon geldi

Kahramanmaraş merkezli iki sarsıntı 11 ilde şişman yıkıma illet olurken, ortaya atık tıpkı iddia ise iri ses getirdi. Kızılay’ın depremin üçüncü gününde hanende Haluk Uzun’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği’ne 46 milyon teklik karşılığında otağ sattığı öne sürüldü. Kamuoyunda aksiseda uyandıran iddiaya Haluk Uzun, Ahbap’ın yaptığı izah üzerinden cevap verirken, Kızılay adına Umumi Başkan Soyluluk Kınık’tan birlikte iddiaları doğrulayan tıpkı açıklama geldi.

HALUK LEVENT’TEN AÇIKLAMA

Haluk Uzun yaptığı açıklamada “Yaptığımız seçkin işlem kanuni ve makul. Sonraları öğrendik. Kızılay Çerge ve Tekstil A.Ş. Kızılay’ın alt iştiraki olan hukuksal kişilikmiş. Kızılay dahi bu şirketten çadırları faturalı satın alıyorlarmış Ahbap üstelik aynı yöntemle toplanan bağışlarla bu şirketten satın alma gerçekleştirmiştir. Zaten sitelerinde açıklama bulunuyor.” dedi.

BAŞKAN SOYLULUK KINIK DOĞRULADI

Kızılay Umumi Başkanı Asillik Kınık ise, “Kızılay Otağ & Tekstil A.Ş, Türkiye Kızılay Cemiyetinin ayrımsız iştirakidir ve 12 ay selis üretim özne dünyanın sınırlanmış kıran çadırı üreticilerinden biridir. -Öncelikle Kızılay’ın TAMP çerçevesinde belirlenen asgari çerge istif seviyesini garanti eder.” ifadelerini kullandı.

“ÇADIRLAR ÜCRETSİZ DAĞITILMAYACAK MIYDI?”

İddialar sonrası adlı adlar içtimai medya hesaplarından duruma tepki gösterdi. Bağış Çağlayan, “Evet siftinlik anlamadığım amacıyla soruyorum. Elhak o çadırları Kızılay ücretsiz dağıtmayacak mıydı? O tam “amme malı” değil mi o çadırlar? Pekâlâ satılır amme malı?” paylaşımını yaptı.

BERNA LAÇİN VE BAĞ SAĞIROĞLU’NDAN TEPKİ

Aktör Berna Laçin ve şarkıcı Sargi Sağıroğlu de konuyla ilgili içtimai medya hesaplarından şu paylaşımları yayınladı.

ŞAHAN GÖKBAKAR’DAN İMALI PAYLAŞIM

Ünlü oyuncu Şahan Gökbakar ise olayla ilgilendiren üstü sadık gönderme yaptı. İngilizce paylaşım eden Gökbakar, “Taking rose, giving rose. Öyle mi?” notunu düştü.

Share: