Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 Bin Fidanı Toprakla Buluşturdu

Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi’nde 6 bin adet arkalıksız, karaçam ve meşe fidanını toprakla buluşturdu.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, geri Bahçelievler Mahallesi Banal Suludere mevkiindeki dikme dikimi etkinliğine katıldı. Komutan Ekicioğlu’na, CHP Kırşehir Milletvekili Stabil İlhan ve CHP İl Başkanı Yağmur Canlı haremlik etti.

Programın açış konuşmasını Uray Başkan Yardımcısı Tuncay Çelik yaptı. Polat, Kırşehir Belediyesi adına bugüne kadar 30 bin metre rubai bedemlik-meşe, 17 bin metre rubai lavanta-Kırşehir gülü, Özbağ Selafur mevkiinde 54 bin metrekare ve kır-karye kampüsünde 52 bin metrekare olmak amacıyla 153 bin metrekarelik aynı alanı yeşillendirip ağaçlandırmasını yaptıklarını kaydetti.

Ekicioğlu ise etkinliğe dair şunları söyledi:

“Küresel ısınmayla alay malay maalesef yeşilin de namevcut olduğunu görüyoruz. Biz, Kırşehir Belediyesi namına kişi başına sakıt yeşil alan oranını göreve geldikten bu yana yükselttik ve çalışmalarımız bu yönde bitmeme edecek. Ongun olmazsa hayat da imkânsız. Toptan istinas sonucu havaların 1 derece ısınması dahi doğal dengenin bozulmasına yetiyor. O nedenle da ağaçlandırma beğenmek çokça yüce. Tığ, Kırşehir Belediyesi yerine ‘Daha yeşil tıpkısı Kırşehir üzere geleceğimizi hep birlikte yeşertelim’ diyoruz. Doğanın bize verdiği şeyleri düşünecek olursak bizim bile doğaya vereceğimiz genişlik güzel armağan dikme dikmektir. Bir fidanı toprakla buluşturmak, büyütüp yeşermesini sağlamak kendimiz ve çocuklarımızın geleceği üzere yapmamız gereken en şanlı şeylerden biri olacaktır.

Bugün Bahçelievler Mahallesi Pespaye Suludere mevkiindeki 20 bin metre karelik alanda hep alay malay amut dikimini gerçekleştiriyoruz. Programı hazırlayan Park Yeri ve Bahçeler Müdürlüğü ekibimize, fidan dikimine katılan siyasal parti, cemiyet ve STK temsilcilerine, İl Genel Meclisi üyeleri ve Şehremaneti Meclisi üyelerimizle gelişigüzel eksiksiz hemşerilerimize teşekkürname ediyorum.”

Share: