Kırklareli’nden kısa güdük

Vize Milli Terbiye Müdürü Recep Akdemir, tutma ve yetiştirme kurslarını görüşme etti.

İmam Hatip Ortaokulu’nda 6. sınıflar üzere açılan kurslara katılan öğrencilerle tıpkı araya gelen Akdemir, kurslar karşı öğretmenlerden bilgelik aldı.

Destekleme ve yetiştirme kurslarını önemsediklerini aktaran Akdemir, öğrencilerin geleceğe emniyetli adımlarla hazırlandığını belirtti.

Öğrencilerin kurslar yardımıyla günlük derslerin ardından öğrendiklerini pekiştirdiğini rapor eden Akdemir, kurslara katılan öğrencilere teşekkür ederek başarılar diledi.

Akdemir, henüz sonradan Doğruluk Erez ve Arife Bekir Uğurlu ilkokullarını musahabe etti.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 3 karye ve benzeri mahallede canlılık kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamir çalışmaları kapsamında site merkezine ilişkin Geçitağzı, Çağlayık ve Kula köyleri ile Babaeski ilçesinin Gazikemal Mahallesi’ne 28 Eylül Çarşamba günü tıpkısı müddet enerji verilemeyecek.

Söz konusu kesintiler, Geçitağzı, Kaynak ve Kula köylerinde 09.00-17.00, Gazikemal Mahallesi’nde ise 10.00-14.00 saatlerinde uygulanacak.

4-6 yaş Kur’an kursları başladı

Kırklareli Müftülüğünce planlı 4-6 yaş Kur’an kursları başladı.

Müftü Yusuf Eviş ile Müftü Yardımcısı Ramazan Özdemir, Sungurbey Eğitim Merkezi’ndeki kursları ziyaret etti.

Devam eden eğitim üzerine yetkililerden bilgelik kayran Eviş, “2022-2023 eğitim-öğretim yılında 4-6 gözyaşı meslek öncesi ve eke sınıflarda eğitime başlayan Kur’an kurslarında öğrencilerimizle benzeri araya geldik. Yeni dönemin öğreticilerimiz ve öğrenciler amacıyla doğru olmasını diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: