Kırklareli’nde “vergi” davasının tanıklarına vergi öneri ettiği iddiasıyla 1 ibret tutuklandı

Kırklareli’nde algı ve yöntemsizlik iddiaları zımnında görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Belediye Reisi Ender Alay’in bile aralarında olduğu 3’ü vakfedilmiş 12 kişinin yargılandığı davada, tanıkların ifadelerini değiştirmeleri yönünde algı öneri ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2 şüpheliden 1’i tutuklandı.

Alınan bilgiye bakarak, Kırklareli 2. Pahal Ukubet Mahkemesindeki duruşmada dinlenecek gâh tanıklara, ifadelerini değiştirmeleri yönünde Sevinç’in babası Y.S. ile E.V’nin idrak öneri ettikleri iddiasıyla Kırklareli Cumhuriyet Altını Başsavcılığına yanlışlık duyurusunda bulunuldu.

Başsavcılık koordinesinde planlı operasyonda Şenlik’in babası Y.S. ile E.V. gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.V. tutuklandı, Y.S. adli kontrol üzere azade bırakıldı.

“Rüşvet” suçlamasıyla 4 yıldan 12 yıla büyüklüğünde mahbes istemiyle yargılanan tutuklu sanıklar bozuk Belediye Reisi Ender Alay, Kırklareli İl Umumi Divan Üyesi ve CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Cem T. ve esnaf Tolga Ö. ile 12 kişinin yargılanması bitmeme ediyor.

İddianameden

Kırklareli’nde İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılan Kıyıköy Şehremini Ender Sevinç’in da aralarında olduğu 3’ü mevkuf 12 sanık üzerine 4 yıldan 12 yıla kadar cezaevi istemiyle hazırlanan iddianamede, Neşe’in bazı işletme ve vatandaşların talepleri ile imara müteveccih tespit edilen usulsüzlüklerin görmezden gelinmesi karşılığında idrak aldığı belirtiliyor.

Neşe’in imara çapraz olduğu tespit edilen yapının yıkılmaması, yapım ruhsatı ve hayatiyet projesi için müsaade verilmesi kadar talepler karşılığında idrak istediği belirtilen iddianamede, vatandaşların beldedeki nalbur Miğfer Ö’nün dükkanına olan şehremaneti borcunun kapatılması ve Cem T’nin dükkanından de elektronik beyin alınarak belediyeye hediye yapılması, iddialar arasında düzlük alıyor.

Share: