Kazandığı parayı açıklayan Snap: “Sonuçlardan memnun değiliz”

Snap, Snapchat ile tanınıyor. Popüler sosyal iletişim araçları uygulamasının arkasındaki iştirak, 2022’nin ikinci çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını bildirdi. Sonuçlar dikkatleri üzerine çekerken, şirketin sonuçlara dair tavrı henüz de dikkat cazip oldu.

KAZANDIĞI MAL SNAP’İ MUTLU ETMEDİ

Snap’mağara sonuçları, eskiye nazaran haddinden fazla henüz pahal ayrımsız kıyasla kullanıcılarını ve gelirini artırmaya bitmeme eden bir şirket profili ortaya çıkardı. Snap’mağara aynı önceki yılın ikinci çeyreğinde 982 milyon dolar olan geliri 1.11 bilyon dolara imdi. Şirketin kullanıcı sayısı da 15 milyonluk artışla 347 milyona yükseldi.

Ancak şeriklik, yatırımcılara, “Çeyreğe ait mali sonuçlarımız, hırsımızı bir ölçekte yansıtmıyor. Sonuçlardan mutlu değiliz” dedi.

EVAN SPİEGEL VE BOBBY MURPHY İLE 2026’YA BÜYÜKLÜĞÜNDE BITMEME

Snap, bu durumu tersine yöneltmek üzere, işe alımları, hedeflerini ve yatırımlarını baştan regülasyon sözü verdi. Ayrıca, Snap’mağara müessis ortakları Evan Spiegel ve şirketin CEO’su ve CTO’su Bobby Murphy ile 2026’nın sonuna kadar şirkette kalmaları amacıyla imzalar atıldı. Spiegel ve Murphy’ye yılda 1 dolar ödenecek, kendilerine ekstra tıpkısı behre ise verilmeyecek.

Snap, geçtiğimiz günlerde dirimsel kaynaklarını artırmak adına Snapchat+ (Snapchat Plus) ünlü abonelik sistemini duyurmuştu.

ANASAYFAYA GÖSTERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Share: