Kayseri’de ‘Kurtalan Ekspres’ rüzgarı

Kayseri’bile ‘Kurtalan Ekspres’ rüzgarı

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu:

“Faklı etkinliklerle Kayserili vatandaşları buluşturuyoruz”

KAYSERİ – 22-23 Ağustos tarihlerinde Kayseri etabı Melikgazi Belediyesi’nin aile sahipliğinde gerçekleşen ‘TransAnatolia Rally Raid’ off road etkinliği çerçevesinde Kayseri’dahi adlı Anadolu Rock saz grubu Kurtalan Ekspres rüzgarı esti.

Bu sene 12.’si düzenlenen TransanAtolia Rally Raid ile off road tutkunları Kayseri’dahi Melikgazi Belediyesi’nin eş sahipliğinde bir araya geldi. Küçük Asya topraklarında yarışan sporcular Hatay’dan başlayarak Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Sazak, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara iklim sınırlarından geçerek toplamda 2 bin 700 kilometre kat mezuniyet ettikten sonradan Eskişehir’birlikte yarışı tamamlayacak. TransanAtolia Rally Raid’in Kayseri ayağının tamamlanmasının ardından ünlü Küçük Asya Rock müzik grubu Kurtalan Ekspres, Kayserililere sevilen şarkılarını seslendirdi.

Etkinlik ile ilişik izah özne Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri Melikgazi’bile arsıulusal güzelce ayrımsız yarışmaya karı sahipliği yapıyoruz. TransAnatolia Off Road yarışları Hatay’bile başlayıp Eskişehir’birlikte bitecek olan detaylı süreçli ve tahminî 80’in üzerinde aracın katıldığı 500 kişiden oluşan balaban tıpkısı ekiple birlikte Kayseri’birlikte mihman oluyorlar 2 gündür. Birazdan üstelik Kurtalan Özel Ulak’in konseri olacak. Bağımlı değişik etkinlikleri Kayseri’da Melikgazi’dahi buluşturarak vatandaşlarımızı ayrımsız araya getiriyoruz. Gençleri internet ortamından kaçırıyoruz. Klasik araçlarla, ralli ve demin da off roadla buluşturuyoruz. Nedeniyle burada 6 değişik ülkeden katılımla farklı illerden katılımlarla balaban bire bir organizasyonu akdetmek, aile sahipliği yapmaktan dolayı da bahtiyarlık duyuyoruz. Ego yapılanma amacıyla de altın temsilcilerimize teşekkürname ediyorum” dedi.

TransAnatolia Off Road yarışçılarından biri de, “Zahir bahsetmek gerekirse ego Antalya’yı çok muhip birisiyim amma Kayseri’ye geldiğim zaman buradaki yerleşme yerleri alelhusus caddeleriniz, 4’er şeritli yollar efsane. Antalya’dan sonra yaşayacağım yer Kayseri” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Off Road Yarışları Sportif Direktörü Orhan Çelen ise, “2 bin 700 kilometreyi7 günde itmam ederek kısaca 80 araçla başlama aldık. Buradan Eskişehir’e büyüklüğünde yarışarak devam edeceğiz. Arazide akıntı edebilen temas tip anahtar bu yarışa katılabiliyor. Bugün yarışın 4. Günüydü ve esasta yarışın arz teferruatlı gününü bugün tamamladık. Sabah cereyan eden vesait Felahiye üzerinden Şarkışla’ya kadar yarıştılar. Dönüşte da Şarkışla’dan Bünyan’a büyüklüğünde 150 kilometrelik çok teferruatlı bir etabı tamamlayıp akşam ezanı saatlerinde burada bulundular. Serencam günümüzde Eskişehir’de 2 bin 700 kilometrelik organizasyonumuzu tamamlayacağız” dedi.

Konserde Kurtalan özel ulak vatandaşları şarkılarıyla coştururken, vatandaşlar üstelik müstehap parçalara haremlik ederek eğlendi.Share: