Kayıp 2 kişinin kontrol çalışması böyle görüntülendi

Zayi 2 kişinin arama çalışması böyle görüntülendi

ADIYAMAN – Adıyaman’de selin vurduğu Tut ilçesinde kaybolma iki kişinin bulunması amacıyla hesaplı çalışmalar ve başat bölgesi dron ile görüntülendi.

Esbak başlayan keskin yağış Adıyaman’ın Tut ilçesinde sere döndü. Ömerova Deresinin taşması dolayısıyla oluşan hâkim önüne balaban kaya parçalarını katarak ilerledi. Sabaha karşı başat suları derenin beraberinde bulunan konteyneri sürükledi. Konteynerde küsurat 4 nefis ev suya kapıldı. Konteynerde kâin Selma Sarıkaya’nın donmuş bedenine konteynerden kısaca 1 kilometre uzaklıkta mevcut Ilçe konutunun namuslu bulundu. Zayi kişilerin bulunması üzere ekipler seferber edildi. Uyanık Taharri ve Istirdat ve AFAD ekipleri başta doğmak için haddinden fazla sayıda takım bölgede taharri çalışması yürüttü. Olaydan kestirmece 9 saat sonraları Selma Sarıkaya’nın kızı Emine Sarıkaya’nın camit bedenine gine ayrımsız bölgede ulaşıldı. Ekipler kaybolma iki kişinin bulunması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Kayıp kişilerin beraberinde dereden taşan kayaç ve mil yığınlarını likidasyon çalışması birlikte devam ediyor. Ekiplerin arıtma ve arama çalışması dron ile görüntülendi.

Tut ilçesine İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu ilçeye gelerek incelemelerde bulundu.

Share: