Kayapınar Belediyesi “Arsıulusal Çağrılı Işık Günleri” düzenleyecek

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından 15-18 Ilkgüz tarihleri arasında “Arsıulusal Çağrılı Foto Günleri” düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, aralarında dünyada ve Türkiye’da maruf 22 işık sanatçısı 3 dönüş süresince Diyarbakır ve Kayapınar ilçesinin gündüz, firez ve natür güzelliklerini çekecek.

Söz konusu süreçte aktiflik kapsamında düzenlenecek söyleşilerde foto sanatçıları, foto sanatının inceliklerini bu sanata iptila duyanlarla paylaşacak.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Arif Karaman, kaza ve belediyenin işbirliği ile ilçenin ve ilin tanıtılmasına ulama arz etmek amacıyla böyle benzeri organize düzenlediklerini belirtti.

Karaman, “Kombinezon ile şehrimizin o günler içindeki tarihi de vasıta altına alınmış olacaktır. Sanatçılarımız eliyle üretilen fotoğrafların Kayapınar işık arşivine aktarılması ile de hem foto arşivimiz zenginleşecek hem da tarih hesabına belge niteliğinde ayrımsız işık arşivi oluşturmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, Muhammed Muheısen, Mehmet Arslan, Amaç Bakmaz, Hüseyin Remzi Eğlek, İskan Kızıl, İlker Karaman, Mürtefi İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Hedef İbranoğlu, Ayşe Deli Dolu, Duyma Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Şeref Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Kasıt Meral, Fıkdan Alışmışlık ve Alp Alper yer algı.

Share: