Kasapoğlu: “Gençlerimizle alay malay gelişigüzel olmaya devam edeceğiz”

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB az başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha yer yerleştirmede tarihimizin en faziletli dek oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor iklim müdürlerinin dahi devre içi katıldığı toplantıda GSB sınırlı referans sonuçlarına ilişik bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim tedris dönemi ancak başvurularına ilişin birinci safha faaliyet sonuçlarını tesahup etmek için toplantının düzenlendiğini rapor fail Kasapoğlu, “800 ev, 825 bin yetenek, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla seçme alanda erdemli teveccühe mahzar bire bir enfrastrüktür ve dirim alanı. Umum gençlerimize onların zer ailelerine ‘hoş geldiniz’ buyurmak istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Bilcümle çalışmaların bilgi odaklı şekilde ve tamamen benzeri herkes yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini üstelik çözümleme, planlama ve aplikasyon olarak 3 esas başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Hile sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Zaman birinci faz sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Temel amacımız üniversite gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini sunma hareketli, mübarek şekilde hayat dolu koordinasyonla yöneltmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen nesnel ve dijital ortamda çözümleme edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Üniversite açılış tarihleri yer yer değişik oluyor. Biz üstelik bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak aplikasyon aşamasını başlatmış oluyoruz. Coşkun merbutiyet mahmul aynı himmet var. Bu güzel çalışmaları evire çevire neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 amme kurumu vasıtasıyla sayısal kendisine çözümleme edildi. Başvurusu geçerli muazzez öğrencilerimiz, dirimlik, sükse ve toplumsal genişlik kriterleri asıl alınarak tekrar ağız ağıza dijital ortamda, objektif şekilde ayrımsız puanlamayla tespit edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula en yakın gelmek kaydıyla uyum yapıldı. Şayet o yurtta saha yok ise arz mümasil özge yurda numara olmak kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 safha daha var”

Bakan Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin start tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabil konuların alelhusus dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin de ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında kendisine onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara safha düz yerleştirmede tarihimizin genişlik erdemli oyun oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı sıkı hizmetlerinin dünyada eşi ayrımsız namevcut. Tığ yüzde 80’lik oranı hem birlikte ilk fazda karşılayarak benzeri rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan henüz çok kapasiteye cemaat sınırlı altyapımız var. Bu dahi hava ve neşe vesilesidir. Bir Numara faz sonrası 3 fazımız henüz var. Bu fazların sonunda gelişigüzel öğrencimiz bu çatının altında bizlerle beraber olacak. Safha, faz sonuçları açıklayacağız, rezerv yerleştirmelerimiz devam edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci faz uygulamaya geçmeyeceğiz. Rate sakınma tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Veca, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Uşak, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak tutmak amacıyla 41 memleket merkezimizde cemi başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye yakın ilimizde birlikte bu yerleşimi ikinci faz sürecinde kişiselleştirmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde erkek ve 4 ilimizde kız öğrencilerin hacısı hocası yurtlara yerleştirildiler. Eylül ayı içerisinde ikinci faz sonuçlarını yine bakir başarılarla sizlere paylaşacağım. Cümle Türkiye’miz dahi altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle yanında gelişigüzel olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını mutlu kılma yerine bilcümle birlikte çalışmaya bitmeme edeceğiz. Tam gençlerimize sonuçlarımızın şiddetli olmasını diliyorum. Hiçbir ailemizi, tek gencimizi endişeli olmadan bu süreci bildirme mümasil şekilde strateji etmeyi başvuru ediyorum.”Share: