Karaman’da depremzedeler için üretilen sobalar kıyamet bölgelerine gönderildi

Karaman İl Milli Yetişek Müdürlüğünce Karaman Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi öğretmenlerine ayrımlı ebatlarda ürettirilen 184 soba, deprem bölgesindeki vatandaşlara gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından kamu Türkiye biricik kalpgâh olarak 7’den 70’e cümle depremin yaralarını kullanmak için adeta seferber oldu. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü dahi soba üretiminden, mobilize mutfağa, savsaklamak yapımından, müzaheret tırına büyüklüğünde eğitim bilimi camiasından gönüllü öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile sarsıntı bölgesine yardım için koştu. Yardımlar çerçevesinde çalışmalarını sürdüren İl Milli Terbiye Müdürlüğü, antipatik havanın etkin olduğu sarsıntı bölgelerindeki afetzedeler için Karaman Mesleksel ve Maharet Rum Lisesinde üretilen sobaları gerekseme sahiplerine gönderdi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mehmet Enerjik, Karaman Mesleksel ve Beceri Rum Lisesini ülfet ederek yapılan çalışmaları durumunda inceledi. İncelemeler sonrasında açıklamalarda kâin İl Müdürü Çalışkan, itici havanın zelzele bölgesinde canlı olduğuna ilgi çekerek depremzede vatandaşlar için soba ihtiyacı oluştuğunu rapor etti. Canlı, “Depremzede vatandaşlarımızın yaralarını aynı nebze de olsa girmek namına eğitim bilimi camiası kendisine çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yer Sarsıntısı bölgesine vatandaşlarımızın kullanması üzere Karaman İl Milli Yetişek Müdürlüğü kendisine Karaman Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi sarıklı ve personelimiz vasıtasıyla üretilen ayrımlı ebatlarda 184 nüsha sobayı bölgeye gönderdik. Öğretmenlerimiz, personelimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte her ant depremzede vatandaşlarımızın yanı sıra olmaya devam edeceğiz” dedi. – KARAMAN

Share: