Karabük’ten gelişmemiş gelişmemiş

Karabük İl Umumi Meclisi ilkgüz kocaoğlan toplantısının beşinci birleşimi yapıldı.

Sedir Başkanı Ahmet Sözen önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda, resmi ruzname maddeleri, divan üyelerinden mevrut kayıtlı ve aday önergeler görüşülerek karara bağlandı.

Sözen, yaptığı konuşmada, “İmar tasrif değişiklikleri, içme suyu tahsisleri, Yazıköy, Pınar, Bostanbükü, Gayza köylerinin ümran planlarının yapılması, asfalt serme makinesi finişerin kiralama bedeli, kamu kurumlarından gelen talepler doğrultusunda vadi tahsisleri ve 2022 mali yılı sonu bakımından dirimsel artışı meydana geleceği hesaplanarak 46 milyon teklik eklenmiş bütçe yapılması hususları görüşülerek karara bağlandı.” bilgisini verdi.

Ilbay Gürel’den halk günü toplantısı

Vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini dile getirdikleri büyüklük ile vatandaşın buluşma noktası olan “Halk Matinesi” toplantısı, Vali Fuat Gürel başkanlığında yapıldı.

Görüşmelere katılan vatandaşlarla görüşerek namına anlamsız dava, şikayet ve taleplerin çözümü üzere kurum ve bünye müdürlerine buyruk veren Gürel, “Devlet namına bugüne büyüklüğünde olduğu kabilinden çıktı birlikte vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Kapımız vatandaşlarımıza temas devir açıkça.” ifadesini kullandı.

YANLIŞSIZ Parti Karabük teşkilatının “Karşı Karşıya 100 Zaman” ziyaretleri sürüyor

DOĞRU Öğür Karabük Milletvekilleri Topluluk Ünal ve Niyazi Ruz ile İl Başkanı İsmail Altınöz, izlence kapsamında Eflani ilçesinde kurumları ülfet etti.

Ilçe, polis, uyanık, sağlık, eğitim, orman, spor ve turizm alanında cümbüş gösteren hava ve kuruluşlara gittiklerini anlatan Altınöz, ildeki yeryüzü ücra köşelere kadar gidip hem çalışmalarını anlattıklarını hem problemleri yerinde çözdüklerini kaydetti.

Gitmedikleri karye bırakmayacaklarını belirten Altınöz, Cumhurbaşkanı ve SELIM Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını herkese ilettiklerini bildirdi.

Karabüklüler “Özlük Kentimde 1 Dönüş Turistim” projesiyle Safranbolu’yu geziyor

Safranbolu Belediyesince hazırlanan “Kişi Kentimde 1 Gün Turistim” projesi kapsamında ilçeye gezi etkinliği başlatıldı.

Belediye Başkanı Elif Köse, yaptığı açıklamada, Karabük’ün ayrıksı ilçelerinde eğleşme edenlerin, Safranbolu’nun önemli ve tarihi yapılarını tanıması üzere birleştirme ettikleri gezi etkinliğine bugün başladıklarını bildirdi.

Her çarşamba yapılacak geziye gelmek isteyenlerin, belediyenin internet sitesinde “duyurular” bölümündeki başvuru formunu doldurup El Masası’na tasdik edebileceğini nâkil Köse, kontenjanın 30 kişiyle sınırlı olacağını kaydetti.

Share: