Karabük’te ekol müdürleri ve ekol karı birliği temsilcilerine yönelik derinti düzenlendi

Karabük’te kullanılmamış eğitim ve tedris yılı dolayısıyla “1. Kanma Dönemi Okul Müdürleri Oturmuş ve Meslek Eş Birliği Temsilcileri Toplantısı” gerçekleştirildi.

Vali Fuat Gürel başkanlığında 100. Sene Hars Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, İl Uyanık Komutanı Kıdemli Miralay Acayip Gümüş, İl Güvenlik Müdürü Bedel Yırtar, İl Milli Terbiye Müdürü Nevzat Deniz Kazı, İl Afiyet Müdürü Ahmet Sarı, Karabük Belediyesi Zabıta Müdürü Sedat Köse, itimat ve açıkgöz personeli, meslek müdürleri ile okul karı birliği temsilcileri katıldı.

Gürel, burada yaptığı konuşmada, meslek müdürlerinin sahada olacağını belirterek, onlara öğrencilere yâren yakınlığıyla yaklaşmalarını tavsiye mektubu etti.

Kitapların bu yıl dahi sıraların üstünde öğrencileri beklediğini anlatım eden Gürel, şunları kaydetti:

“Mektepli, derse tek şekilde cep telefonuyla girmeyecek. Sosyal ve kültürel ameliyat birlikte çokça yüce. Karabük kendisine eğitimde haddinden fazla başarılıyız. Takkadak eğitim öğretimde kalburüstü değiliz, başka alanlarda üstelik başarılıyız. Akademik başarıda talih çapında geçmiş 10’dayız. Gelişigüzel alanda başarılarımızı daha ileriye dayanmak istiyoruz. Geçtiğimiz sene spor dalında 7 uluslararası başarımız vardı, şu an 17’ye artık. Başarılıyız ve bu başarıyı el birliğiyle geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı bu garip faaliyetlerin içine çektiğimizde onların dünyaları değişiyor ve ongun koca yetiştirmiş oluyoruz.”

Okul müdürleri ve okul ocak birliği temsilcilerinin gerekseme ve sorunları dile getirdiği toplantıda, çözüm önerileri üstüne düşünüm alışverişinde bulunuldu.

Share: