Kapsamı genişletilen ücretsiz yemek uygulaması Karaman’da başladı

Milli Yetişek Bakanlığının hayata geçirdiği “5 Milyon Öğrenciye Ücretsiz Kemirmek Uygulaması” kapsamında bu çağ Karaman’da 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor.

İl Millİ Terbiye Müdürü Mehmet Etkili, Güç Hükümdar Mevsuk Ortaokulu ile Şehit Durmuş Ulu Ayrıntılı İlkokulu/Ortaokulunu ziyaret ederek ücretsiz aşındırmak uygulaması için yetkililerden vukuf aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Karaman’a gelen1300 depremzede öğrencinin, yıpranmamış arkadaşları ve öğretmenleriyle dersbaşı yaptığını ve ücretsiz kemirmek uygulamasından faydalandığını anlatım eden Deli Dolu, uygulama çerçevesinde okul mutfağında kemirmek hazırlama imkanı olan anaokulları ile bünyesinde anasınıfı bulunan ekol ve kurumların mutfak ihtiyaçları üzere okullara lüzumlu desteğin verildiğini söyledi.

Okulların açılmasıyla başlayan pratikte özel olarak hazırlanan menülerin öğrencilerle buluştuğunu belirten Hareketli şunları kaydetti:

“Özlük mutfağında kemirmek hazırlaması benzer olmayan okullarımızın beslenme hizmetini öğretmenevimiz yoluyla sağlıyoruz. Bakanlığımızın sağladığı imkanlarla parasız yatılı, transfer kapsamındaki öğrencilerimiz ve anaokulu ile anasınıfı öğrencilerinin cümlesi, hususi eğitim meslek okulu ve hususi eğitim uygulama okulu öğrencilerimiz ücretsiz kemirmek hizmetinden yararlanıyor. Bu çevrim itibariyle ilimiz genelinde 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum.”

Share: