Kahramanmaraş’ta yaşlılar yurdu sakinlerine alaca aş izzetüikram edildi

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde Muharrem kocaoğlan zımnında Şehit Hakan Duyğal Huzurevi Yaşlı Hizmet ve Iyileştirme Merkezinde alaca aş etkinliği düzenlendi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, DOĞRU Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir ile Habibe Öçal ve Onikişubat Belediye Reisi Hanefi Mahçiçek, kazanlardan doldurdukları aşureleri ???????huzurevi sakinlerine ağırlama etti.

Vatandaşların Muharrem ayını kutlama eden Ilbay Ateşin, bu kapsamda alaca aş dağıttıklarını söyledi.

Aşure Ayı ayının bereketini büyüklerle gelişigüzel paylaşmaya çalıştıklarını tamlayan Ateşin, “Muharrem ayı vesilesiyle Onikişubat belediyemizin huzurevimizde yaşlarımıza müteveccih aynı alaca aş etkinliğinde beraberiz. Büyüklerimizle bir araya geldik onlara esenlik keyif dileklerimizi ilettik ve bu Muharrem ayının bereketini büyüklerimizle gelişigüzel paylaşmaya çalıştık. Ego bu etkinlikte destek veren Onikişubat belediyemize uray başkanımıza emeği geçen arkadaşlarımıza ülke müdürümüze teşekkür ediyorum. Buradaki büyüklerimizin da her birini ellerinden öpüyoruz esenlik afiyet içerisinde hayırlı ayrıntılı ömürler diliyoruz.” diye konuştu.

AK Fırka Kahramanmaraş Mebus Habibe Öçal da programda emeği geçenlere teşekkürname ederek, vatandaşların Muharrem ayını tebrik kartı etti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise temas ve beraberlik duygularının Aşure Ayı ayında yöre plana çıktığını söyledi.Share: