Kahramanmaraş’ta şehit ve gazi çocukları sinema etkinliğinde buluştu

Kahramanmaraş’ta 19 Eylül Gaziler Haset kapsamında şehit ve gazi çocuklarına yönelik sinema etkinliği düzenledi.

Bir ana ortaklık Huy Hayat Kulübü organizasyonuyla ayrıntılar, şehir merkezinde özel aynı alışveriş merkezinde mevcut beyaz perde salonuna götürüldü.

Yaklaşık 100 martir ve gazi çocuğunun katıldığı etkinlikte dallar animasyon film izledi.

Patlamış akdarı ve muhtelif içeceklerin ihsan edildiği etkinlikte torunlar keyifli dakikalar yaşadı.

Etkinlikle ait gazetecilere açıklamalarda mevcut Holding Umumi Heyet Üyesi Bilgi Gümüşer, martir ve gazi çocuklarıyla bire bir araya gelmekten kontekst çokça bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Şehitlerin bulunmaz emanetleriyle bu tür etkinliklerle tıpkısı araya gelmeyi amaçladıklarını rapor fail Gümüşer, şöyle konuştu:

“Natür ve Dirim Kulübü olarak Kahramanmaraş üzere akıbet adım majör olan Martir ve Gaziler Derneği ile güzelce aynı aktiflik planladık. Bugün buradaki şehit çocuklarıyla birlikte aynı sinema filmi izledik. Ayrımsız zamanda kendileri içre hediyelerimiz olacak. Tabii bizim üzere şehitler çokça nazik önem sunma ediyor. Biz onları sadece bugün hatırlıyoruz amma onlar seçkin ahit kalbimizde. Çünkü bizim amacıyla bu vatanın içerisinde sakıncasız şekilde yaşayabilmemiz üzere varını yoğunu ortaya koyan seçkin şeyi geçmiş canını ortaya koyan insanların çocuklarıyla birlikteyiz. Bu bizler amacıyla çok birey benzeri özdek. Tığ onlara şükran borçluyuz.”

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehitler Dul ve Eytam Derneği Kahramanmaraş Büro Başkanı Yunus Yiğit dahi etkinliğe destek olan ana ortaklık yöneticilerine teşekkürname etti.

Kahramanmaraş’ta iyicene tıpkı etkinliğe imza attıklarını rapor eden Yiğit, “Zaman burada çocuklarımıza beyaz perde etkinliği düzenledik. Çeşitli hediyeler vereceğiz. Onların unutulmadığını, devletinin, şehri yönetenlerinin, hareket adamlarının değme tür toplumun bu çocukların yanı sıra olduğunu gösterip onların birazcık gülümsemesine katılmak bizim üzere çokça muhteşem.” diye niteleyerek konuştu.

Etkinlik, martir ve gazi çocuklarına değişik hediyelerin takdim edilmesinin ardından sona erdi.Share: