Kağızman’da terör örgütüne yönelik operasyonda 2 mağara ve 21 melce imha edildi

Kars’ın Kağızman ilçesinde terör örgütü PKK’ya müteveccih operasyonda 2 mağara ve 21 barınak imha edildi, çok sayıda silah ve cephane ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Cingöz Komutanlığı ekiplerince, ilçenin rustik kesimindeki Çemçe-Madur bölgesinde, örgütün kış üstlenmesine müteveccih 24-27 Teşrinievvel 2022 tarihleri ortada “Martir Uyanık Çeri Halit Akyol Operasyonu” gerçekleştirildi.

Planlı ve çakal bire bir çalışmayla düzenlenen operasyon çerçevesinde güvenlik güçlerince yapılan yer aramasında teröristlerce kullanılan 2 mağara ve 21 melce belirleme edildi.

Mağara ve sığınaklardaki aramalarda, 2 kaleşnikof yaya tüfeği, birer zehir nişancı tüfeği, bixi makineli tüfek ve M-16 yaya tüfeği, 3 roketatar, 558 fişek, 1 antitank roketatar mühimmatı, 1 antipersonel roketatar mühimmatı, 7 halk bombası, 2 bazuka irsal fişeği, 1 basılmış cins el yapımı patlayıcı açacak sistemi, 1 kilogram TNT kalıbı, 72 büyük tombul, ayrışık hayat malzemesi ve haddinden fazla sayıda örgütsel vesika ele geçirildi.

Ele geçirilen mağara ve sığınaklar ve tanıt niteliği taşımayan malzemeler imha edildi.

Açıklamada, halkın yaşayış ve güvenliğinin sağlanması üzere kent genelinde teröristlere müteveccih operasyonların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi.

Söz konusu sığınak ve mağaraların teröristlerce mufassal süredir kullanılmadığı anlaşıldı.

Share: