İYİ Parti’li Bahşi’den Isparta İl Kongresi’ndeki konuşmasına ilişkin izah

İYİ Tümen Antalya Mebus Feridun Bahşi, Isparta 3. Yalın Kat İl Kongresi’ndeki konuşmasında kullandığı “Bildirme mebzul darbe arz yara demokrasiden evladır” ifadesinde kastının “Yeryüzü incitici demokrasi yeryüzü iyi darbeden henüz iyidir” olduğunu bildirdi.

Bahşi, yaptığı yazılmış açıklamada, “(Arz mebzul darbe sunma incitici demokrasiden evladır) şeklinde bire bir beyanım olduğu eski. Kastımız konuşmamın içeriği ile birlikte değerlendirildiğinde bu olmadığı açıktır. Kastımız ‘Bildirme üzücü demokratlık yer dolgunca darbeden elan iyidir’ şeklindeydi.” ifadesini kullandı.

Feridun Bahşi, Isparta Belediyesi Ekin Merkezi’nde planlı ve sedir başkanlığını yaptığı partisinin Isparta 3. Cılız İl Kongresi’nde, 15 Temmuz darbe girişimi akşamı eşiyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinde olduklarını belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Umumi Başbuğ bire bir tweet yazmış, Fetullah’ı gömen ayrımsız tweet tabiatıyla. Dedim ki ‘Ablam demincek bire bir çevrim ilk ben zaten bu herife sövdüm, sen da bu tweeti atarsan, bu herifler dahi liyakatli olursa, ikimizin de kolunu, bacağını keserler, benzeri tarafımızdan asarlar. Bunu az buçuk yumuşatalım.’ Yumuşattık ve saat 24.00’ten ilk Umumi Başbuğ, ‘Yer ongun çarpış sunu ateş demokrasiden evladır’ şeklinde tweet attı.”

Share: