İyi Fırka Adana Milletvekili Koncuk: “Çiftçilerimiz Çukurova’da Üstelik Tarlasını Sürmekte Zorlanıyorsa Anadolu’nun Gerisini Siz Düşünün”

SENET DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’de İYİ Parti kongresine katılan Adana Mebus İsmail Koncuk, “Zaman çiftçilerimiz daha çok tarlasını Çukurova’da sürmekte zorlanıyor. Çukurova’da bile sürmekte zorlanıyorsa Türkiye’nin diğer yerlerine yani bin bir arızasız olan Çukurova’da imdi rençperlik düzenlemek zor ayrıca imkansız ağıl gelmişse Anadolu’nun gerisini siz düşünün. Esnafımız yakıcı aldı, kepenk kapatan kapatana. Binlerce esnaf kepenk kapatıyor. Ruh faturasını bile ödeyemez hale geldiğini tabir ediyor” dedi.

İYİ Tümen Adana Milletvekili İsmail Koncuk Osmaniye’de bir dernek salonunda düzenlenen iklim kongresinde meclis başkanlığı yaptı. Koncuk kongrede  yaptığı konuşmada, “Cumhur Reisi yüzdelik 25 zammı açıkladıktan sonradan ‘5 puan henüz veriyorum. hadi’ diyor müjdeler olsun, müjdeler olsun, güya babasının bağından bağlam bağışlıyor. evet 5 puanlık artma en düşük mütekait maaşında 200 liralık çoğalma söylemek. Ortalama memur maaşında 400 TL’cik çoğalma girmek. Sayın Cumhurbaşkanım sen bu milletin memurun, işçinin, emeklinin, asgari ücretlinin, esnafın, çiftinin pekâlâ yaşadığından danişment mısın? Saraydan baktıkça almak ki yüzdelik ilkokul beşaret kadar görünüyor” ifadelerini kullandı.

“SANKİ BABASININ BAĞINDAN BAĞIŞLIYOR”

İsmail Koncuk şu ifadelere düz verdi:

“Vatandaş 20 sene iktidar olma şansı verdi. 20 yıl sonradan geldiğimiz noktaya lütfen ilgi çekiyorum tıpkı bakın. Demokratlık engebeli bire bir talih,karar adamları hakimlerimi, savcılarımız karar verirken başıma hangi sağlık? endişesi yaşıyor. Yargının bu büyüklüğünde zebil olduğu bir çağ  herhalde hiçbiriniz hatırlamıyorsunuz. İşsizlik tavan yapmış, herhangi bir evde bire bir, iki atıl var. Adil dirimsel dağılımı sağlanamamış. Yani Türkiye’de mutlu olan bir kavil kalmadı ve ne işçilerimiz, hangi minimum ücretlimiz, ne esnafımız, ne çiftçimiz şu anda mutlu değil. Ki mutlu yandaşlar mutlu, ihale düzlük yandaşlar bahtiyar. Türkiye’de bakın Sayın Reisicumhur sabık ekip konuşmasında yüzdelik 25 zammı açıkladıktan sonraları ‘5 fakül henüz veriyorum. hadi’ diyor müjdeler olsun, müjdeler olsun, sanki babasının bağından rabıt bağışlıyor. evet 5 puanlık çoğalma arz düşük zor maaşında 200 lira çoğalma eylemek. Ortalama memur maaşında 400 TL’cik artım eylemek. Sayın Cumhurbaşkanım sen bu milletin memurun, işçinin, emeklinin, minimum ücretlinin, esnafın, çiftinin elbette yaşadığından bilge mısın? Saraydan baktıkça geçmek ki yüzde beş sava kabilinden görünüyor. Bunları reddediyoruz. Yani 20 yıl böylecene yüzde beşi millete sava diyerek sunan benzeri reisicumhur var maatteessüf. Yani milletten kopuk tıpkısı panel iktidar var. Milleti unutmuş, yokluğa metrukiyet etmiş bire bir siyasal kudret var.

“KAYNAMAYAN TENCERE İKTİDARI YIKAR”

Tezyifkâr bu kaynayamayan tencere merhum Demirel’in dediği gibi iktidarları yıkar, bu iktidarı yıkacak. Bunu tığ biliyoruz. Bugün çiftçilerimiz çıktı tarlasını Çukurova’da sürmekte zorlanıyor. Çukurova’da üstelik sürmekte zorlanıyorsa Türkiye’nin diğer yerlerine yani bin bir müstevi olan Çukurova’da bundan sonra çiftçilik açmak el başkaca imkansız ağıl gelmişse Anadolu’nun gerisini siz düşünün. Esnafımız kızgın aldı, kepenk kapatan kapatana. Binlerce esnaf kepenk kapatıyor. Cümbüş faturasını de ödeyemez kuzuluk geldiğini tabir ediyor.”

Share: