İstanbul İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu: “Muayeneye gelme oranı yüzde 8 arttı”

İstanbul İl Keyif Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu: “Muayeneye yetişme oranı yüzdelik 8 arttı”

İstanbul’üstelik muayeneye gelme oranı yüzde 8 arttı

Prof. Dr. Memişoğlu’ndan enfeksiyon açıklaması: “Üstesinden gelemeyeceğimiz aynı hastalık yükü namevcut”

“İstanbul’birlikte çok ayrı ayrı ayrımsız değişke türüne rastlanmadı”

İSTANBUL – Afiyet gündemine ilişkin değerlendirmelerde kâin İstanbul İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, “İstanbul’birlikte beklenilmeyen veya haddinden fazla ayrı ayrı tıpkısı modifikasyon türüne rastlanmadı, insanlarımız karmakarışık olmasınlar, tedbirli olsunlar. Yüzde 8 oranında muayeneye vürut oranımız arttı. Yüzdelik 80-84 bandına geldik, yüzdelik yüz olmasını bekliyoruz. Ense teneffüs yolu enfeksiyonlarıyla karşılaştık amma keyif sistemimizin alt yapısı, kayırıcı gücüyle üstesinden gelemeyeceğimiz bir tıkışıklık yahut hastalık yükü bulunmayan, yönlendirilebilen halde” dedi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, esenlik gündemine ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu. Akıbet haftalarda soğuk havaların etkisiyle enfeksiyon vakalarında artım olduğu konusuna yönelik dahi mütekellim Prof. Dr. Memişoğlu sistemi zorlayacak ayrımsız yığılmanın olmadığını belirtti. Prof. Dr. Memişoğlu, acillerde oluşan yoğunluktan, Covid-19’a, randevulara vürut oranlarına kadar birçok konuya ilgili kebir açıklamalarda bulundu.

“Yüzde 8 oranında muayeneye vürut oranımız arttı”

Randevusuna gelmeyen kişilerin 2 hafta süreyle bire bir branştan randevu alamaması kararının arkası sıra İstanbul’dahi randevusuna gelen kişilerin oranında çoğalma olduğunu nâkil İstanbul İl Keyif Müdürü Prof. Dr. Eksiksizlik Memişoğlu, “Bu serencam bakanlığımızın uygulamasıyla yüzde 8 oranında muayenesine artık mevrut insanımız var. İnsanların başkasının hakkını matlup şekilde hem henüz önceki ayrımsız branşa tetebbu olup hem de o muayeneyi fek etmeyip maalesef başkasının etüt olmasına bariyer olacak şekildeki davranışını düzelttiğini görüyoruz. Teşekkür ediyoruz, toplumumuz bu konuda neva gösterdi. Muayeneye vürut oranımız, muayenesine tabiiyet oranımız yüzdelik 8 arttı. Bu üstelik gür aynı ölçü şu dakika amacıyla tabi bunun yüzde beniz olmasını bekliyoruz. Şu anda yüzdelik 80-84 bandına geldik. Günce ivedi dahi karışma kapasitemiz bizim 60-70 bin bandında averaj bu düşündüğün devir 2-3 bin insanı etkilemiş durumda. İlk misil Covid korkusu olmadan ve bununla ilişik her hacir olmadan bir kış sezonu yaşıyoruz. Füru amacıyla söylüyorum sunma balaban riziko covid ile evde oturmalarından kaynaklanan aynı kilo sorunu ve obezite sorunları var. Ölülük ve internet bağımlılığı arttı maalesef bunu engellemeye çalışıyoruz. Özellikle yeşil gıdalarla beslenmemiz çokça mefret, vitamin bazlı, yemiş türü gıdalar almamız lazım. Bunun beraberinde vücudumuz peçe ve kendimizi izole ettiğimiz üzere üstelik mikroorganizmalara karşı az buçuk henüz kırılan ağıl geldi” diye konuştu.

“Üstesinden gelemeyeceğimiz bir yığılma veya çor yükü yok”

Maske, ara kurallarının ayrılma edilmesinin ardından vatandaşların ince süre sonra enfeksiyonlarla yeniden karşılaştığını anlatan Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Covid anlamında salgının yayılmasını engelledik amma diğer mikroorganizmalarla beş altı karşılaştığımız için bedenlerimiz bunlara alın biraz idmansız kaldı. Anca olunca de bunlarla karşılaşan bala, kâmil, yaşlılarımız az buçuk henüz vahim, teferruatlı süreçli ve eskisinden ayrımlı klinik tablolarla ortaya sâdır dal teneffüs yolu enfeksiyonları; influenza, rinovirüs ayrımsız virüsler aslında ama bu virüslerde bizler de ayrıntılı süredir ayrımsız araya gelmediğimiz amacıyla bu seferki karşılaşmada hem vücudumuz farklı reaksiyon gösterebiliyor hem birlikte bu virüsler ayrımlı davranabiliyorlar. Öyle olunca üstelik alelhusus bala gözyaşı grubunda biraz elan teferruatlı dal solunum yolu enfeksiyonlarıyla karşılaştık. Afiyet sistemimizin alt yapısı, âdem gücümüzle üstesinden gelemeyeceğimiz tıpkısı yığılma yahut ayrımlı, haddinden fazla çok tıpkısı çor yükü namevcut. İstanbul’de birlikte Türkiye’da bile yok, yönlendirilebilen halde amma insanlarımız bağlı alanlarda yahut züğürt olduklarında kendilerini çığlık hissettiklerinde şayet mecburlarsa benzeri ortama çıkmaya maske takmalarını öneriyoruz” dedi.

“Şu anda İstanbul’dahi haddinden fazla değişik tıpkısı varyant türüne rastlanmadı”

Covid-19 ve varyantlarına müteveccih mütekellim Prof. Dr. Memişoğlu, “Covid muhtemelen miktarda yine görüyoruz amma haddinden fazla az miktarda bu, sayılara baktığınız devir Covid’in mihman, bulaşan bire bir hastalık haline geldiğini ve bununla beraber yaşamayı öğrenmememiz gerektiğini gösteren bire bir bulguyla cebin karşıyayız. Bunun seyri bittabi, hangi olacaktır. Bu bağımlı çok kurgusal bire bir söylem tamam. Şu an için amma baktığımız antlaşma Covid-19 haricinde korona virüsten kaynaklı birçok art teneffüs yolu enfeksiyonunu zaten yıllardır tüvana tıpkı beşer var. Bunun varyantı yükselir veya yıpranmamış bire bir güneş tacı virüs yahut ayrımlı benzeri virüsle ait bir salgın peki yahut hastalık türü evet o bağımlı şu an Türkiye’birlikte söz konusu değil, yükselişi birlikte bahis konusu değil. Şu anda ülkemizde hakeza bir atipik tıpkısı farklılık veya tepeden inme ayrımsız hastalık türümüz bulunmayan, Allah’a şükür. Dünyada de çok müstevli şeklinde olduğunu söylemiyorlar ama varyantlar gelişigüzel devir görülecektir. İnsanlarımız rahatsız olmasınlar, tedbirli olsunlar. Aşı karşıtlığının anlamı olduğunu düşünmüyorum ispata, veriye dayalı bilgilerle konuşmamız gerekiyor. Şu anda İstanbul’üstelik beklenilmeyen yahut çok değişik aynı modifikasyon türüne rastlanmadı, bu rastlanılmayacağı anlamına gelmeyecektir. Rastlansa üstelik rastlanmasa bile biz esenlik hizmetini arz bereketli şekilde sunmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sunu dokunaklı acilleri tığ yaşıyoruz”

Acillerde oluşan kalabalıklara ilişik değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Memişoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın mütekâmil ülkelerine baktığınız ahit genişlik korkulu acilleri tığ yaşıyoruz. Çünkü tığ acillerde kendini rastgele çeşit acil hisseden insanı ivedili olarak tanımlıyoruz. Acillerdeki kalabalıklar eğer siz kaynak müstacel değilseniz özlük açınızdan üstelik riziko taşıyor illet, çünkü orada hastalık yükü fazla, bulaşma riskleri temas zaman elan aşkın. Sizin yetişme önceliğiniz değil hastalıkla ilgili ciddiyete dayanarak sıralanırsınız acillerde buna gocunmak duymalarını istiyoruz. Kâh acillerimizde şurası birlikte yapıyoruz bunu genelleştirmeye çalışıyoruz. Siz acile geldiniz, poliklinik hizmetine ihtiyacınız var, acil hizmetiyle ait benzeri hastalığınız yok bunu ilgili hastane kişi hastamıza termin vererek poliklinik hizmetine de yönlendirmeye başlıyor. Covid döneminde 9 bin akak açtık, cihazıyla hekimiyle, personeliyle amal kuzuluk getirerek açtık. Şu anda onları alışılagelen hastalarımız için, evgin hastalarımız de dahil kullanmaya ve hastane fonksiyonu yapmaya bitmeme ediyoruz. Orada anjiyolarımız birlikte ameliyathanelerimiz bile var.

Share: