İş Müzakere’ın Metaverse’teki sergisi bitmeme ediyor

İş Müzakere’ın, Türkiye İş Bankası’nın kılık koleksiyonundaki eserlerden hususi tıpkısı seçkiyle hazırladığı Metaverse’teki ilk NFT sergisi “Tablolarla Boğaziçi’nde Benzeri Hayat” iri ilişki ile karşılandı.  

Serginin 5 – 7 April tarihleri arasında gerçekleştirilen ön gösterimi amacıyla bağlı sayıda hazırlanan NFT davetiyelerin tüm tükendi. Sergi, 8 April’dan 20 Nisan’a büyüklüğünde platformdaki tamlık katılımcılar yoluyla ülfet edilebilecek.

Sergide, İş Bankası Kılık Koleksiyonu’nda meydan alan Vukuf Insicamlı, Itibar Akdik, Zeki Üstün İzer, Feyhaman Duran, İbrahim Arınmış, İbrahim Çallı, Cevat Erkul, Hulusi Mercan Balığı, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Halil Paşa kadar mahirane ressamların eserlerinden seçilen tablolar NFT adına ziyaretçilerle buluşuyor.

Serginin küratörlüğünü, İş Bankası’nın 1940’lardan bu yana oluşturduğu koleksiyonuna sülale sahipliği yapacak olan ve Beyoğlu’ndaki tarihi binasında yenileme inşaatı bitmeme eden fotoğraf müzesinin kurucu küratörü Prof. Dr. Gül İrepoğlu üstleniyor.

Usta sanatçıların eserleri, blokzincir altyapısını kullanan ve merkeziyetsiz aynı yapıda kurulan Decentraland platformunda sunuluyor. Sergide mergup bir diğer uygulayım bilimi olan artırılmış mahiyet uygulamaları sebebiyle, dijital ortamda sergilenen NFT eserlerin fiziksel ve sayısal deneyimle birleştirilmesi sağlanıyor. Serginin teknolojik kurgusu İş Bankası ve teknoloji iştiraki Softtech’in Türkiye ve Çin’deki inovasyon merkezlerinin işbirliği ile hazırlandı.

Metaverse’te işporta seyran deneyimi gitmek isteyenler metaverse.issanat.com.tr adresi üzerinden mahir ressamların İstanbul’un kıyılarını resmettiği tablolara ücretsiz erişebiliyor.

İş Musahabe kullanılmamış sergisini Metaverse’te açıyor

İş Musahabe’ın Rüya ve Tesanüt Sezonu’nda 561 sanatçı hayalet aldı

Share: