İmam babanın bildirme acı görevi: Öldürülmüş üniversite öğrencisi oğlunun cenaze namazını kıldırdı

Samsun’da tartıştığı hayat yoluyla bıçaklanması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Abdüssamet Bakır (25), memleketi Amasya’da sonuç yolculuğuna uğurlandı. Gencin cenaze namazını imam hatip olan babası Recep Bakır kıldırdı.

Edinilen bilgiye göre, Samsun’un Atakum ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi’nde, işletme bölümü son sınıf öğrencisi Abdüssamet Bakır (25) ile evlerine gelen eş arkadaşının arkadaşı Baran Ö. (21) arasında ağız dalaşı çıktı. Kavgaya dönüşen olayda bıçaklanan Bakır hayatını kaybetti. Kendisini bıçakladığını müstakbel sürdüğü gencin elindeki kelebek bıçağı aldığı iddia edilen Yağmur Ö., Bakır’ı ayrımsız bıçakla kalbinden ve sol bacağından bıçaklayıp motosikletine binerek özel bire bir hastaneye gitti. Bire Bir lokantada motosikletli kurye namına çalıştığı öğrenilen ve hastanede otama altına alınan Baran Ö., kendisini bıçaklayan genci bıçakla yaraladığını doğacak sürdü. Olayın olduğu apartmana revan polis ekipleri üniversite öğrencisi Abdüssamet Bakır’ı apartmanın girişinde geberik kendisine buldu. Olayla ilgili anket başlatıldı.

Bakır’ın cenazesi getirildiği Amasya’da Hazreti Ömer Camii’nde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tekirdede Mezarlığı’na defnedildi. İmam hatip olan babası Recep Bakır, genişlik elem görevini yaparak oğlunun cenaze namazını kıldırdı. Meslektaşları ve yakınları 2 çocuğu elan olan acılı babanın üzüntüsünü paylaşmaya çalıştı. – AMASYA

Share: