İLEM Eğitim Programı başvuruları 8 Ekim’e kadar devam edecek

Lisans eğitimi düz öğrencilere müteveccih İlmi Etüdler Derneği (İLEM) vasıtasıyla gerçekleştirilen İLEM Terbiye Programı yeni zaman başvuruları başladı.

Program, nitelikli tafsilat insanı eklemek gayesiyle 2002 yılından beri lisans ve lisansüstü katılımcılara müteveccih düzenleniyor. Üç sene süren ve üç kademeden oluşan programda, önceki seneden itibaren öğrencilere alanında uzman hocalar dersler veriyor.

Atölyelerin yanında haftalık okumalar, kadro çalışmaları, staj imkanları ve değişik yetişek desteklerinin bile sunulduğu program dahilinde ayrıca geziler ve kamplar düzenleniyor.

İLEM Yetişek Programı kademelerinde yıllık program, güz ve bahar dönemlerinde 10’ar hafta sürüyor. Her dönme katılımcıların izleme etmeleri müstelzim üç ayrı kademe dersi bulunuyor.

Birinci ve ikinci kademede ruz, felsefe, toplum bilimi, yöntem kadar bir nice alanda ilmî düşünce gelenekleri bağlamında alanında birinci sınıf hocalardan ibret kayran öğrenciler, üçüncü kademede ise seçtikleri işlik dersinde eğitmeni eşliğinde aynı taraftan edebiyat araştırması ika, eleştirisel okuma ve makale yazı süreçlerini deneme ederken, kademe sonunda akademik çıktılar elde ettikleri icraat yürütüyor.

Program takım çalışmalarının yanında danışmanlık sistemi ve beherglas katılımcının fikri donanımının yanında zatî gelişimi için bile kılavuzluk almasına destek oluyor.

İLEM Eğitim Bilimi Programına katılmak isteyen lisans öğrencileri, yapacakları başvurunun peşi sıra gerçekleştirilecek buluşma neticesinde programa katılmaya hak kazanacak.

Programa İstanbul’daki üniversitelerin lisans ikinci ve üçüncü derslik programına bitmeme edenler başvurabilecek.

Son başvuru tarihi ise 8 Ilk Teşrin olan eğitime “basvuru.ilem.org.tr” adresinden referans yapılabilir.

Share: