Icra Vekili Bilgin Bayburt Belediyesi Yerel Mahsulat ve Turşu Fabrikasını gezdi

Tıpkısı paradigma ziyarette gezmek üzere Bayburt’ta kâin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gücük aynı süre evvel açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Lokal Mahsulat ve Aygın Baygın Fabrikası’nı müzakere etti.

Fabrikada yapılan alışmaları Nazır Bilgin’e anlatan Belediye Reisi Hükmü Pekmezci üretim aşamalarının halk değmeden temiz ayrımsız biçimde gerçekleştirildiğini tabir ederek yapıt çeşitleri için bilgi verdi.

Fabrikadaki çalışmaları ve ürünleri inceleyici Vekil Bilim Adamı, turşu suyu ve üretilen turşulardan tadarak, istihdama müteveccih yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Ürünleri berenarı beğendiğini ifade eden Nazır Bilgin fabrikanın Bayburt amacıyla şanlı bir envestisman olduğunu söyledi.

Fabrika gezisinin peşi sıra Komutan Hükmü Pekmezci Bakan Bilim Adamı’e tesiste üretilen ürünlerden oluşan çeşitli hediyeler arz etti.

Bakan Vedat Bilgin, henüz bilahare mail zamanda açılacak olan Bayburt Belediyesi’nin istihdama müteveccih ayrımsız özge yatırımı olan Et Entegre Tesisini gezerek Başkan Pekmezci’den bilgi aldı.

Faaliyet ve Toplumsal Düzenlilik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilimci’e ziyarette Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal, Uray Başkanız Hükmü Pekmezci, DÜRÜST Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Yüksek Çelik, Arpalı Belediye Başkanı Abdurrahman Polattimur, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Süreyya Türkmenli ve üretimevi ustalık personeli haremlik etti. – BAYBURT

Share: