İçişleri Nazır Yardımcısı Çataklı, Göle’de depremden etkilenen köylerde inceleme yaptı Açıklaması

İçişleri Icra Vekili Yardımcısı İsmail Çataklı, Ardahan’ın Göle ilçesinde salı haset meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremden etkilenen köylerde incelemelerde bulundu.

Çataklı, AFAD Başkanı Yunus Sezer ve Ardahan Valisi Hüseyin Öner ile depremden etkilenen köylerde incelemelerde bulundu, peşi sıra gazetecilere açıklama yaptı.

Sahada çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğünü söyleyen Çataklı, depremden arz fazla etkilenen Çullu, Esenyayla, Küçükaltunbulak, Koyunlu ve Kuytuca köylerinde evleri uymazlık gören vatandaşlar üzere AFAD marifetiyle jandarmanın de desteğiyle 155 çerge kurulduğunu bildirdi.

Çataklı, şöyle bitmeme etti:

“Sayın İçişleri Bakanı’mız Süleyman Soylu’nun talimatıyla buraya geldik. Çok hasarın oluştuğu köylerimizde öncelikle bir genel yorum toplantısı yaptık. Bu köylerimizi durumunda gördük. Vatandaşlarımıza önceki olsun dileklerimizi ilettik, hem de taleplerini dinledik. Hasar tayin çalışmalarının ilki tamamlandı. 102 aheste hasarlı konutumuz var. 87 vahim hasarlı ahır tespiti var. Bunlar geçmiş tespitler. Bunların stabil tespitleri yapılacak. Bütün köylerimizden kullanılmamış talepleri bile gördük. Herhangi Bir köyümüzde tıpkısı ekibimiz var. Kızılay yoluyla bile hamam yemek yardımı bitmeme ediyor. Vatandaşlarımıza yeme içme anlamında tıpkı ağırbaşlılık yaşatmayacağız.”

Çataklı, vatandaşlara temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla maddi bindi dahi sağlandığını dile getirdi.

Yapılardaki hasar durumuna bakarak vatandaşların kalacağı konteynırlar konusunda iş başlattıklarını belirten Çataklı, şunları kaydetti:

“Kar düşmeden hayvan bilimi amacıyla de deri planlaması yaptık. Arz balaban tesellimiz fert kaybı namevcut, ciddi tıpkısı yaralanma bulunmayan. Çokça rahatlıkla yönetilebilir benzeri manzarayla alın karşıyayız. Ayrıca Balçeşme köyünde kıyamet koordinasyon merkezi oluşturacağız.”Share: