İçişleri Bakanı Aristokrat, Silivri’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Amerikalı Senatosunun sonuç üç yıldır PYD ve PKK’ya 2 bilyon dolar yardımı onayladığını ve verdiğini belirterek “Yöntemince tıpkısı terör örgütüne yardım yapıyor. Bizim bire bir yıldırı örgütüyle irtibatımızı bulsalar, dünya ile ilişkimizi keserler.” dedi.

Vekil Aristokrat, Silivri’nin Ortaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Ortaköy Camisi’nde öğle namazını kıldıktan sonra cami önündeki çıplak konuşan Soylu, Açıkgöz Sahil Güvenlik Akademisinin çalışmalarına değinerek bu akademinin güzeşte akşam 3 bin 700 mezun verdiğini hatırlattı.

Terör örgütünün bir vakitler Karadeniz’e terörist aktardığını ve teferruatlı yıllar süresince orada hakimiyet kurduğunu anlatan Aristokrat, “Ana amaçları tereddüt inşa etmek. ‘Bu dağlarda biz varız. İstediğimiz devir geliriz. Sizi paslı ederiz.’ girmek. Deminden Karadeniz tertemiz.” dedi.

Türkiye’nin mufassal yıllardır terörle mücadeleyi sürdürdüğünü rapor fail Aristokrat, “Hangi kaldı? Onların Botan, bizim Şırnak, Hakkari, Siirt’in tıpkı bölümü dediğimiz alanda 50 civarında yıldırıcı var. Mecmu Türkiye’ye dahi 124 terörist var. Ayakkabı numaralarına büyüklüğünde bildiğimizi bilmenizi isteriz.” diye niteleyerek konuştu.

Suriye’nin kuzeyi terörden temizlenmemiş olsaydı Hatay’üstelik zaman teröristlerin olacağını dile getiren Vekil Aristokrat, ” Gaziantep, Kilis’in karşısında bu mücadeleyi ortaya koymamış olsaydık aynı şekilde teröristi oraya aktarmış olacaklardı. Önde cepheyi kurunca, arkaları de temizleyince debi kabiliyetlerini az çok daralttık.” değerlendirmesinde bulundu.

Jandarmanın yüzde 90’ının, Kenar Güvenliğin yüzdelik 100’ünün istekli olduğunu aktaran Icra Vekili Aristokrat, defans sanayisinin kapasitesinin de yüzde 20’den yüzdelik 80’e yükseldiğini aktardı.

“Resmen aynı yıldırı örgütüne müzaheret yapıyor”

Nazır Aristokrat, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Zeytindalı Harekatı yapılacak. Yıldırı örgütü orada ne tahsis etmek istiyor? Yıldız Irak’tan, yani Hakurk bölgesi dediğimiz Türkiye haritasının bildirme dudak bölgesinden Afrin’e büyüklüğünde, Hatay’bile denize büyüklüğünde aynı yıldırı hattı kurmak istiyorlar. Bunu kim destekliyor? Amerika. Alttan bunu ki takviye etmeye çalışıyor? Avrupa. Amerika, ben atıyor muyum? Hayır. Atmadığımın delili hangi? Aynı derinti haberlerini okuyoruz, mühimmatlarını yakalıyoruz, adamları gidiyor orada eğitim bilimi veriyor. Bize cebin zahir serkeşlik edeceklerinin eğitimini veriyor. Anne eksantrik bir öz daha var. Akıbet 3 yıldır Amerikalı Senatosu 2 milyar dolar PYD ve PKK’ya yardımı onayladı ve verdi. Resmen benzeri yıldırı örgütüne yardım yapıyor. Bizim ayrımsız terör örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler. Özlük havalimanlarımızdan tayyare kaldırmazlar. Vatandaşlarımızı her tarafta kısıntıya uğratırlar. yegâne dış satım yapmazlar, arsıulusal alandan bir tane yüreklilik almamızı engellerler ama kendileri terörü destekleyebilirler.”

İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti.

“PKK’yı içeride bitirsen de dışarıda bulunmasını devam ettiriyorsa girmek kim oradan tehdidini bitmeme ettirecek. Tıpı Tıpına FETÖ kabil. FETÖ’yü içeride arıtma ettik. Ama mahdut dışında Almanya’da besleniyor mu? Besleniyor. FETÖ’nün sergerde nerede? Amerika’bile. Besleniyor mu? Besleniyor. Avrupa’nın bir nice ülkesinde besleniyor mu? Besleniyor. Şayet siz orada buna engelleme etmezseniz, burada sıkıştırmazsanız, PKK’yı orada sıkıştırmazsanız, ferda başka dönüş, çağ tamam ayrımsız zafiyete düşersiniz. Hemen her birisi Avrupa ve Amerika’nın tarafından bu arada buraya çörekleniverirler. Sonraları yaptığınız bilcümle işi, bütün mücadeleyi haddinden fazla gelişmemiş beş altı zarfında giderilmiş ederler.”

“Hakimiyet bizdedir, onlar fareler üzere fakat mağaralarda saklanıyorlar”

İçişleri Bakanı Soylu, şarki ve güneydoğuda insanların çıktı geceleyin yarılarına kadar hariç çıkabildiğini, festivaller yapabildiğini, bölgede üniversitelerin açıldığını anlatarak Türkiye’nin doğusu ile batısının ayrımsız noktaya geldiğini anlatım etti.

Böylece terörün altyapısını oluşturan, gençleri sömürmeye çalışan sömürme alanının kesildiğini tamlayan Aristokrat, “Terör örgütüne yılda 5 bin 554 dirilik katılıyordu. Bu yıl bakımından şu temel büyüklüğünde 31 sevimli. Bu, ağız ağıza ‘bulunmayan’ demektir.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’dahi “terör örgütünün Kandil’i” olarak nitelendirilen Kato Dağı’nı çökerttiklerini ve oraya kök bölgeleri kurduklarını belirterek “Bunların var olduğu değme yere asıl bölgeleri kuruyoruz. Hakimiyet bizdedir, onlar fareler üzere ancak mağaralarda saklanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede başarının arkasında inanç, millet beraberliği ve bütünlüğü, profesyonellik, savunma sanayisi ve istihbaratın olduğuna dikkati çekici Aristokrat, “Şu FETÖ belasından kurtulduktan sonraları, -onlar çünkü gelişigüzel işi istismar ediyorlardı, sulandırıyorlardı, kusurlu bilgilerle devleti yanıltmaya çalışıyorlardı ve içeriden hıyanet ediyorlardı- Cumhuriyet tarihimizde, Milli İstihbarat Başkanlığının, Itimat İstihbaratın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Jandarmanın, Emniyetin, Kıran Güvenliğin ve devletin bilcümle unsurlarının bu büyüklüğünde tıpkı arada debi ettiği, ortak faaliyetler yaptığı, serencam aldığı ve dayanıştığı tek bölüm olmamıştır.” değerlendirmesini yaptı.

“Tayyip Erdoğan’ın dışında bunlara konu söyleyebilecek aynı Allah’ın kulu namevcut”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Türkiye’nin hem İslam’ın miğferi hem de hep Türk dünyasının ve mazlumların ümidi olduğunu ifade etti. Dünyadaki haksızlıklara cebin çıkabilecek eksantrik bir mutluluk görmediğini vurgulayan Aristokrat, şunları kaydetti:

” Bangladeş’ten Kongo’ya kadar gitmediğimiz vadi kalmadı. Nazik aynı sömürü düzeninin oluştuğu benzeri dünya var, bunu görüyorum. Güçlünün güçsüzü nahak tıpkı şekilde ezdiği ve namevcut ettiği. Madenlerini almışlar, çalmışlar, götürmüşler kişi memleketlerini ensesi kalın etmişler, milleti orada zavallı fukara bırakmışlar, tıpkısı kuruşa mahkum etmişler. Aynısını bize yapacaklar. Avrupa, Maşrık Avrupa’yı özlük gibi zenginleştirmiyor, derviş bırakıyor. Oradaki zinde nüfusu alıp getiriyor, kendinde çalıştırıyor. Ayrımsız da zat insanlarını evlendiriyor, özlük nüfusunu ayakta tutmaya çalışıyor. Bir tezgah ve dalga kurmuşlar. Bu tezgah ve dümeni, dünyada Türkiye’nin dışında bozabilecek ayrıksı benzeri mutluluk yok. Tayyip Erdoğan’ın dışında bile bunlara bahis söyleyebilecek bir tane Allah’ın kulu namevcut.”Share: