İçişleri Bakanı Aristokrat, Şile’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bu ülkenin gelecek nesilleri aynı daha Amerika ve Avrupa marifetiyle terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.” dedi.

Bakan Soylu, ziyaretleri kapsamında gittiği Mercanköşk Savaşçı Gaziler Derneğinde gazilerle aynı araya geldi.

Şile’deki Kabakoz, Ahmetli ve Ala mahallelerini da ziyaret eden Aristokrat, burada vatandaşlarla buluştu.

Aristokrat, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ekim 2023’te Türkiye’birlikte ayrımsız terörist dahi kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez kabil bölgelerde terör örgütünü temizlediklerini dile getiren Aristokrat, “Biz bire bir taraftan o bölgenin tamamında, Şimal Irak’ta 20, 25, 30 kilometre gelecek giderek, henüz dahi istikbal gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bilcümle düzenlilik güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin ati nesilleri tıpkı henüz Amerika ve Avrupa marifetiyle terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize arı sili bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre alın balaban savaş verildiğini vurgulayan Soylu, milletin ayrımsız defa birlikte kendilerini desteklenmemiş ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’da varlık ve sükunun bilcümle anlamıyla devam ettiğini belirterek, “Elbette kim eksiklerimiz, aksaklıklarımız cins. Cümle olan bir bir tane Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Zaman Zaman tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan bazen süreçlerde eksiklerimiz olabilir amma kötü niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize seçkin yanlışlığımızın bahis konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diyerek konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, inandırma edecekler”

Hakkari’üstelik 2016 ila 2019 yılları beyninde tıp fakültesi kazanan mektepli bulunmadığını kaydeden Soylu, “Hayat görüldü, 2020’da 3-4 yavru, 2021’dahi 19, 2022’üstelik 26 yavru tıp fakültesini kazandı. Söylemek ki eğer biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, inandırma edecekler. Diyecekler ki; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Allah’a hamdolsun çıktı çocukların dağa çıkabileceği değme zemin bırakmadık. Bırakmamaya bile devam ediyoruz. Türkiye bir öz daha yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem da çağ süresince Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini gider etti.

“Dünyanın genişlik nazik barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite bulunduğunu nâkil Soylu, ülkedeki gençlerin yetişmesinin bildirme balaban altyapı teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, site hastaneleri üzere yatırımların önemine aksan özne Soylu, “Artvin Yusufeli’bile bu devlet baraj yapıyor. Bu ülkenin bir evladı namına oraya gittiğimde, o ağırlık coğrafyada dünyanın sunma büyük barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan ruh üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız. Öbür taraftan doğal gaz üretilecek, elin oğluna muhtaç kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan aynı Türkiye sağlamak amacıyla ceht sarf fail bir liderimiz var”

Altyapının kuvvetli yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çeken Soylu, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Havalimanı’nı sebep yaptınız’ diye niteleyerek. Burada hepinize taharri etmek isterim; ‘ Atatürk Havalimanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Deminden İstanbul Havalimanı neredeyse yetişemiyor. Dünyanın yeryüzü yüce hava istasyonu haline geldi. Türkiye’nin format olmasını, tüvana olmasını istemiyorlar. Bu büyüklüğünde güçlükler içerisinde bire bir taraftan milletin hizmetkarı olan, gayrı taraftan bile altyapısını yapıp, ayrımsız henüz fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye tasarlamak amacıyla çaba sarf eden tıpkı liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Nazır Soylu, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan hububat koridoruyla ilgili olarak birlikte şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri amacıyla değil, zora düştüler. Önümüzdeki şita besinsiz kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Onun amacıyla Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu kadar bildiği bilgisinden istifade etmek, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna arasında bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek için bindi ve yardım istediler. aksi takdirde hangi bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize ne bizim anlayışımıza sabır etmiyorlar. Neden? Tığ doğruları söylüyoruz. Diyoruz kim; ‘Afganistan’ı engelleme ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Demincek üstelik oradan insanların barhana etmesini gerçekleştirme ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye senelerce bir tane sanatçı getirirler, bir tane fotoğraf verirler, ondan sonradan ‘Biz oraya yardım ediyoruz’. Hangi yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu muazzez Türk milleti yapıyor. Kimseyi serbest bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

Soylu, “29 Teşrinievvel 2023’ten sonradan, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimse tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi utangaç etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın hiçbir yerinde yere eğdirmedi, eğdirmeyecek birlikte tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki ahit ilk, iri aynı soylu erki kriz faal Lübnan’üstelik olduğunu nâkil Aristokrat, 0-2 gözyaşı torunlar üzere benzin talebinde bulunulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın namına, Lübnan’a azık gönderilmesi üstüne emir verdiğini dile getiren Aristokrat, “Biz demincek AFAD üzerinden gönderiyoruz. Çabucak devletten değil, bütün sivil sosyete örgütlerinden, ödül veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden gayrı gıda maddelerine büyüklüğünde hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın son 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 milyar dolar yardımı resmi namına yaptığını tamlayan Aristokrat, kendilerinin kuşkusuz tıpkısı tezgahla yüz yüze kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada ayrımsız terör koridoru oluşturacaklardı”

Vakit Kaybetmeden bu coğrafyadan mesul olmadıklarını kaydeden Aristokrat, “Tığ etrafımızdaki coğrafyadan birlikte sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü tığ hep gelişigüzel büyük tıpkısı coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri kadar bizle çelik çomak oynamaya çalışacaklar. Buna cevaz etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e baştan sona havan atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada bir yıldırı koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diyerek konuştu.

“Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu”

Konuşmasında 28 Küçük Ay dönemini hatırlatan Soylu, “Bu ülkenin temel değerlerini ötekileştirmek üzere ellerinden mevrut gelişigüzel şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Ne olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu? Karı generalimiz var, afet mi koptu? Bu ülkenin hangi kadar büyük tıpkı zenginliği varsa hepsini ayrımsız araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, tabiatıyla ki bizim kişi ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, son 300 yılda Batı’nın egemen olduğunu ve bu makası bloke etmek istediklerini vurgulayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize bağımlı olmazsanız sizi namevcut ederiz’ dediler. İlk kere 21’inci asrın başından itibaren tığ bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Hesaplı saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi kötülemek istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin konusunda terk etmek istemeleri ağız ağıza bundandır. Garip yabansı işleri başımıza bağışlamak istemeleri bundandır. İlk önce alıştıracaklar, sonraları çoluğumuzu çocuğumuzu, gelecek neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, yalnızca teröristle savaşım olmadığını vurgulayan Aristokrat, tıpkısı zamanda ülkenin gelişigüzel tarafının huzuru, gelişigüzel kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, yüzyıllık ayrımsız enfrastrüktür hazırladığını tamlayan Soylu, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve sair köprülerin rastgele birinin asırlık altyapı olduğunu kaydetti.

Reisicumhur Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’nun Alaca Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum kim sizler önümüzdeki seçimlerde imdi Merzengûş’üstelik çok elan değişik benzeri ses getireceksiniz. Yayla Kekiği zaten bizim üzere tıpkı kale. Nedeniyle Mercanköşk’nin kalesinden inşallah haddinden fazla daha ayrımlı tıpkısı ses getireceğinize inanıyorum. Tanrı yalpak ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir yurttaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Bu kaleyi kimesne yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diyerek seslendi.

Share: