İçişleri Bakanı Aristokrat, Bayburt’ta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla tıpkı araya geldi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz takkadak PKK ile uğraş etmiyoruz. Batı’nın terörü destekleyen bütün güçleriyle mücadele ediyoruz. Türkiye’dahi bunların konusunda çöktük, Cenabıhak talih ederse 2023’te 29 Ekim’dahi tıpkı biricik yıldırıcı bırakmayacağız” dedi.

Bakan Soylu, Yenişehir Parkı’nda planlı Bayburt Muhtarlar ve Sivil Topluluk Kuruluşları Buluşması’nda yaptığı konuşmada, herkesin bu ülkenin çocuğu olduğunu, ayrı kabilinden görünse da benzeri şeylerin çokça aşkın olduğunu söyledi.

Türkiye’üstelik yaşayanların kaderlerinin birbirine yalnız yurttaşlık bağıyla değil, muadele bağıyla tutkun olduğunu rapor fail Aristokrat, “Hastane kuyruklarında bekletilmeyen, fatura sıralarında günlerini vermeyen tıpkısı Türkiye’yi fon etmişizdir. Gün Doğusu’birlikte imdi terörün ruzname olmadığı, insanların korkmadan yaşadıkları, hiçbir tedirginlik duymadıkları bire bir Türkiye’yi manzara etmişizdir. Batıda ayrımsız gündeme sahip Doğu evet de Güneydoğu illerinin olduğu aynı Türkiye’yi hepimiz fon etmişizdir.” diye konuştu.

Bu neslin çok çektiğini, zamanında Amerika ve Avrupa’nın Türkiye’ye pus salladığını anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Bizim yöneticilerimiz, başbakanlarımız, cumhurbaşkanlarımız oralara gittiğinde içi boş gördüler, küçümsediler. Acep ne şamarı, hangi küçümsemeyi göreceğiz diyerek ödümüz patladı. Acep milli onurumuzla onu kıracak tıpkısı halle yüz yüze kalacak mıyız diye niteleyerek ürktük ve korktuk. Ay sonu bankalardan zor maaşı gelecek mi diye bire bir tedirginlik ve keder. Bu, ülkenin masallarda anlatılan ayrımsız endişesi değil yaşanan benzeri endişesiydi. Bunu bütün beraber yaşadık. Türkiye sınır ötesi akıntı yaptı, şalteri indirdiler, kahraman Mehmetçiğimiz oradan gabi benzemek zorunda kaldı. Zira Amerika müsaade etmeden oradan yürüyemiyorduk. İnsansız çekicilik aracı istedik. Hem birlikte en pres, genişlik sıkıntılı zamanımızda. Amerikalı senatosu bize bulunmayan dedi. İsrail’den aldık, mücadelemizin genişlik keder ve ateşli halinde bozuldu gönderdik aylarca bize kalın kafalı göndermediler.”

-“Yıllarca bizi yok etmek üzere uğraştılar”

Aristokrat, Türkiye’nin yer majör stratejisinin medeniyeti ve Müslümanlığı olduğuna meni ederek şunları kaydetti:

” Veysel Karani’den Hacı Bayram Veli’ye, Mevlana’dan Ağababa Korkut’a, Yunus Emre’den Karacaoğlan’a kadar bize irfan eden balaban benzeri zenginliktir. Umum birlikte bunu kıskanıyorlar. Geriye dönüp baktığınızda iri ayrımsız anlayışın temsilinin bu coğrafyada ortaya çıktığını gördükleri için. Diyorlar kim aşağıya bire bir terör koridoru kuralım sabahtan akşama kadar bununla uğraşsınlar, içlerine bir FETÖ fitnesi sokalım sabahtan akşama kadar bununla uğraşsınlar. DEAŞ diyelim, PKK diyelim sabahtan akşama kadar bununla uğraşsınlar. Biraz elan şalteri üst kullanmak istersem konuşu yerine saldıralım, alabora etmeye çalışalım bununla uğraşsınlar. Bu konuda biraz daha süreci tırmandırmak istersem sağda solda bomba patlatalım, kırık hatları var kırık hatlarını tetiklemeye çalışalım az buçuk da bunlarla uğraşsınlar. Senelerce bunu başardılar, yaptılar ve gerçekleştirdiler. Senelerce bizi zayıflatmak için uğraştılar. Yıllarca tepemizde Demokles’in kılıcını tuttular. Yıllarca bunu başarabilmek üzere rastgele tür oyunun içine düştüler, herhangi bir makule oyunu gerçekleştirdiler.”

-“Batı’nın terörü destekleyen bütün güçleriyle mücadele ediyoruz”

Suriye’nin Rakka şehrinde elan geçmiş DEAŞ’ın olduğunu anımsatan Soylu, “PKK’ya dediler ki git o DEAŞ’ı oradan, emir verdi Amerika, temizle. Tıpkı biricik kurşun atmadan DEAŞ oradan bundan sonra, PKK orayı aldı. Çünkü ikisinin sahibi birlikte tıpkı. Bunu ben içtenlikle söylüyorum. İkisinin sahibi de ikisini yöneten üstelik, yönlendiren da, talimatlarını veren de tıpkısı. Tığ yalnız PKK ile uğraş etmiyoruz. Batı’nın terörü destekleyen bilcümle güçleriyle uğraş ediyoruz. Türkiye’üstelik bunların üstüne çöktük, Tanrı baht ederse 2023’te 29 Ekim’bile bire bir yegâne terörist bırakmayacağız. Etrafımızdaki coğrafyada dahi hemen PKK’yı, PYD’yi, SDG’yi değil hepsini yenik edeceğiz. Onlara bu milletin, bu memleketin gücünün zahir olduğunu göstereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Aristokrat, sene sonuna kadar Bayburt’un hep köylerinde asfaltsız yol kalmayacağını, yapımı devam fail Gabi Yöneltme Merkezi’nin sunma bodur sürede bitirileceğini, Arpalı beldesinde yapımına devam edilen askeri kışla projesinin ikinci etabına da bodur sürede başlanacağı bilgisini paylaştı.

Konuşmasının ardından beraberindeki protokol üyeleriyle yer merkezine sadık Arpalı beldesine giden Vekil Soylu, buradaki bir öz bahçesinde vatandaşlarla ayrımsız araya geldi.

Aristokrat, burada yaptığı konuşmada, Bitirmiş Genel Komutanlığı ve Deniz Boyu Asayiş Komutanlığının profesyonelleşmesi üzerine Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidara geldiği evvel günden itibaren ayrımsız karar verildiğini vurguladı.

Güllabi Umumi Komutanlığında profesyonelliğin yüzde 90’a ulaştığına işaret eden Soylu, askere memur yerine giden ve Uyanık’de bulunan yaşama sayısının 25-30 bin civarında olduğuna dikkati çekti.

Aristokrat, bu rakamın bir vakitler 100 bin civarında olduğunu anımsatarak konuşmasına şöyle devam etti:

“Yüzde 10 elan kaldı memur. Onun bile profesyonelliğini adım adım. Ama gelişigüzel birini siz eğitiyorsunuz. Terörle uğraş üstüne onu destekliyorsunuz. Benzeri taraftan kayran mücadelesi yapıyoruz, ayrımsız taraftan kimi zaman aynı hafta süresince bizim pusu timlerimiz tıpkısı yerde dururlar oradan teröristin geçmesini beklerler. Filhakika suret haddinden fazla azaldı 124 sayısına düştü Türkiye içerisinde. Andıran benzeri zamanda inşallah 100’ün altını de görürüz. 2023’te üstelik hepsini Cumhuriyet’in 100. yılına geldiğimizde tertemiz şayan geçeriz. Filhakika 124 sayısının 10-15 tanesi debi edebilecek kabiliyette değil. Yani kiminin ayağı gitmiş, kafası gitmiş. Dört sunum terörist var demin Şırnak civarında. Tığ onları yoz hırpaladık, onları apayrı bir yere çekmek istiyorlar, tığ de bilcümle hattı çektik. Yani şurası bilmenizi istiyorum, ayakkabı numaralarına kadar seçkin şeyi biliyoruz.”

FETÖ üzerine Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın yegâne başına koyduğu iradenin önemine değinen Nazır Soylu, “Şayet biricik başına buyruk koymamış olsaydı zaman halen bu illetle savaşım ediyor olacaktık. FETÖ, Amerika’nın ayrımsız duyu yapılanmasıdır, bu kadar berrak ve nettir. Benim büyüklüğünde kimse bu büyüklüğünde yekten söylemeyebilir. Ama FETÖ yalnız tıpkısı yıldırı örgütü değil, duyum örgütüdür. İstihbarat örgütünün aynı sahibi olacak, kime veriyor istihbaratı. Buradan bilmem ne ülkesine giderken 50 misil sağımıza solumuza bakıyorlar. Gideceksin sivil cemiyet kuracaksın, gelişim kuracaksın, ekol kuracaksın. İlgili kamu idareleri seni muhatap alacak. Hakeza gösterişsiz ayrımsız hisse senedi mi? Bunun filhakika çokça gani tıpkısı iradeyle beraber Türkiye’birlikte süreduran arkaç getirebilmek ihtimal bizim 21. yüzyıldaki arz nazik kazançlarımızdan tıpkısı tanesidir.” ifadesini kullandı.Share: