Husumetlisini vurup, başında sigara içen kaknem tutuklandı

KARAMAN’birlikte kendisini bıçaklayan husumetlisi Zekeriya K.’yi (67) tabanca ile vurup, başında sigara içen Hayrettin Akdağ (58) tedavisinin ardından gözaltına alınıp, tutuklandı.

Fenomen, 3 Eylül’de saat 10.00 sıralarında Fenari Mahallesi 293’üncü Sokak’ta meydana geldi. Evine revan Hayrettin Akdağ, sokakta 7 yıldır husumetli olduğu Zekeriya K. ile karşılaştı. Çıkan kavgada Zekeriya K., Hayrettin Akdağ’ı 2 yerinden bıçaklayarak yaraladı. Fiyat veren Akdağ birlikte tabanca ile Zekeriya K.’ye 4 ahali yara etti. O anlar, düzenlilik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Hayrettin Akdağ’ı sigara yakıp, kanlar içinde yatan Zekeriya K.’yi tıpkısı müddet izlediği görüldü.

HUSUMET, ‘KÜFÜRLEŞME’ YÜZÜNDEN BAŞLAMIŞ

İhbarla mevrut esenlik ekiplerince Karaman Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılan 2 çorlu, otama altına alındı. Tedavisi tamamlanıp, taburcu olan Hayrettin Akdağ, mazi polis ekiplerince gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye irsal edilen Hayrettin Akdağ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zekeriya K.’nin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi. bu arada ikili arasındaki husumetin 7 yıl evvel ‘küfürleşme’ zımnında başladığı, bu süreçte tarafların yeniden 2 öğün ‘küfürleşme’ dolayısıyla birbirlerinden şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Fenomen ile ilgilendiren soruşturma sürüyor.

Share: