Horasan’da gidiş geliş denetimleri devam ediyor

Horasan’da gidiş geliş denetimleri devam ediyor

ERZURUM – Erzurum Horasan Mıntıka Trafik Bakı İstasyon Amirliği ve İlçe Uyanık Komutanlığı Gidiş Geliş Jandarması ekiplerince, karayolları üstünde gidiş geliş güvenliğini ulaşmak üzere itimat kemeri, sevkitabii, taharri, sigorta ve falsolu sollama kabil trafik denetimleri gerçekleştirildi. Kurallara yolsuz sürücülere derbent verilmeyen denetimlerde gidiş geliş güvenliğini tehlikeye atan sürücülere ceza kesildi.

Horasan Kesim Gidiş Geliş Denetleme İstasyon Amirliği ve İlçe Bitirmiş Komutanlığı Gidiş Geliş Jandarması ekiplerince gidiş geliş kontrolü gerçekleştirildi. Horasan İlçe Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgilere bakarak gidiş geliş ekiplerince inanma kemeri, insiyak, vasıta muayene sigorta, kırmızı kandil denetimi, falsolu sollama kadar konularda denetimi yapıldı.

Gidiş Geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim faaliyetlerinin etkin aynı şekilde bitmeme edeceği tamlanan açıklamada hele sürücülerde teftiş duygusunun eğin düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

Erzurum, Dert, Kars, İran yollarında intikal güzergahı olan Horasan’ın birçok noktasında degaje kapsamlı gerçekleştirilen trafik denetlemelerinde eksiği görülen açar ve sürücülerine cezai prosedür uygulanırken, sürücüler, gidiş geliş kurallarına uymaları konusunda uyarıldı.

Horasan Toprak Trafik Fal İstasyon Amirliği ve İlçe Uyanık Komutanlığı Gidiş Geliş Jandarması Ekiplerinden yapılan açıklamada karayolunda yapılan denetimler ile makine, pikap, alımlı ve şehirlerarası eğreti otobüslerine yönelik denetimlerin da devam ettiği bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; 1 sürücüye, güven kemeri ihlali 24 sürücüye aşırı yordam (içgüdü) denetiminden, 1 sürücüye şalter tetkik geçiş sürecinden, 1 sürücüye vasıta kullanırken telefon kullanmaktan toplamda 84 açar denetlendi, 27 sürücüye gidiş geliş yönetsel para cezası uygulandı.

Açıklamanın böylece vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerin aralıksız bitmeme edeceği bilgisi paylaşıldı.

Share: