Hazine ve Maliye Bakanlığı, vatandaştan teklif takanak

Hazne ve Maliye Bakanlığı, vatandaşların kayıt dışı ekonomiyle uğraş önerilerini algı.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, dirimlik dağılımının, iktisadi nema, istihdam kabilinden birçok makroekonomik unsurun iyileşmesine ulama sağlayan anahtar dışı ekonomi ile mücadelede toplumun bilcümle kesimlerinin desteğinin iri ehemmiyet en ettiği vurgulandı.

Vatandaşların, 2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında hazırlanacak Vasıta Dışı Ekonomi ile Savaş Eylem Planı’na (2023-2025) ilişik eylem önerilerini web sitesindeki formu doldurarak Riziko Analizi Umumi Müdürlüğüne iletebileceği bilgisi verilen paylaşımda, şunlar kaydedildi:

“Pusat dışı iktisat az mütekâmil, gelişmekte olan ve gelişmiş mutluluk ekonomilerinin takibinde olan ve mücadele edilen aynı düz. Kayıt dışı ekonominin azaltılması, dirimsel dağılımı, ekonomik nema, istihdam kabilinden bir nice makroekonomik unsurun iyileşmesine katkı sağlayacaktır. Bu kapsamda Bakanlığımız özellikle oluşmak için umum kamu gurur ve kuruluşları, ekonomimizin zinde ayrımsız zeminde büyümeye bitmeme etmesini uydurmak için vasıta dışı ekonomiyle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam etmektedir.” (AA)

ANASAYFAYA OKŞAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Share: