Günce 3 bin aldatmak üretiliyor, 200 gram atlatmak 3 liradan satışa sunuluyor

Yozgat’ın Çekerek İlçesine sınırlanmış Özükavak Beldesinde, belediyeye ilişkin fırında günlük 3 bin savuşturmak üretiliyor. Yer ve çevre köylerdeki halkın paketlemek ihtiyacının karşılandığı fırında, 200 gram somun ekmek 3 liradan satılıyor.

Çekerek ilçesi Özükavak Beldesi Belediye Reisi Oğuz Ünal’ın intihap yatırımlarından biri olan belediye savuşturmak fırını projesi ile mekân halkının sofrası, 3 yıldır seçkin zaman sıcak ekmekle buluşuyor. 31 Mart 2019 seçimleri öncesi Özükavak Beldesi Belediye Başkanı namına seçilen Oğuz Ünal’ın önce işi beldeye atlatmak fırını inşa etmek oldu. Belediye binası altında bilgisiz el altında kâin fakat atıl vaziyetteki fırının tamirat ve onarımını yaptıran Başbuğ Ünal, paketlemek fırınını faaliyete geçirdi. 3 yıldır mekân ve civardaki köylerdeki vatandaşların savmak ihtiyacının karşılandığı fırında, günlük averaj 3 bin savmak üretiliyor. Alışılagelen şartlarda 3 teklik 50 kuruştan satılan 200 gram aldatmak, Özükavak Belediyesi fırınında 3 liradan satışa sunuluyor. Fırında atlatmak üretiminin birlikte kıymalı pide üretimi bile yapılıyor.

Vatandaşın savuşturmak üretiminden duyduğu memnuniyeti anlatım fail Özükavak Şehremini Oğuz Ünal, “Biz seçim beyannamemizde söz vermiştik, vatandaşımıza bu hizmeti sunacağımızı. Göreve sağlık gelmez üstelik bu fırınımızı faaliyete geçirdik. Günce yaklaşık 3 bin atlatmak çıkarıyoruz hem beldenin bütün ihtiyaçlarını karşıladığı gibi hem üstelik yer köylere bakım vermeye bitmeme ediyoruz. Fakıdağı, Yavuhasan, Kadışehri üzere köy ve ilçelere oralara ekmek dağıtımını yapıyoruz. seçme sıkıntımız de olmadı. Şu anda pide çeşitlerimiz da mevcut gayet da adamakıllı çalışıyor. Vatandaşımız üstelik, çalışanımız bile, işletmecimiz da, belediyemiz üstelik bu hizmeti sunduğu üzere mutlu. Tığ bile kasabamız namına gayet memnunuz temas sıkıntımızda namevcut” dedi.

Ekmeğin ücretinin 3 teklik olduğunu da tamlayan Başbuğ Ünal, “Atlatmak fiyatı 2 teklik 50 kuruştu daha önce, maliyetler artınca ona göre biz bile 3 lira yaptık. Dışarda savsaklamak fiyatları biliyorsunuz 3 teklik 50 kuruş. Seçkin yerden muhakkak buranın aşağıda olması gerektiğini düşündük ona bakarak cereyan ettik. Hem vatandaşın cebine seslenme ediyoruz hem da vatandaşa tıpkısı ölçüde desek veriyoruz. Ekmeğimiz 200 gramdan çok birlikte gelebiliyor. Hani fiyatlar arttıkça gramajdan eksildi kabilinden aynı algı oluşmasın. Dahası var eksiği bulunmayan. Gramajımızda net 200 gramın üstünde” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: