Gülizar Biçer Karaca’dan Yengi Gümrükçü’ye Teşekkür: “Kadınlara Yönelik Hizmetleri Hepimizi Gururlandırıyor”

CHP Çiğli İlçe Avrat Kolları yoluyla düzenlenen yaza veda eğlencesine katılan CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Denizli Mebus Gülizar Biçer Karaca, Çiğli Belediye Başkanı Yengi Gümrükçü’ye çalışmalarından belde teşekkürname etti. Yağız, “Utku başkanımızın kadınlara müteveccih hizmetleri hepimizi gururlandırıyor, Cumhuriyet Altını Halk Partili aynı yoldaşı adına namına teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Çiğli İlçe Eş Kolları yaza veda etkinliği düzenledi. Çiğlili kadınların şişman ilişki gösterdiği etkinliğe CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Mebus Gülizar Biçer Kişmiri, CHP Kars İl Başkanı Taner Toraman, Çiğli Belediye Reisi Yengi Gümrükçü, CHP İzmir İl Karı Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçan, CHP YDK Üyesi Ebru Okay, CHP Çiğli Avrat Kolları Başkanı Hatice Tanrıverdi, CHP Çiğli İlçe Başkanı Kişi Özcan, İl Komutan Yardımcıları Hüseyin Kızılkaya, Cansu Malatyalı ve Kader Yılmayan ile İl Disiplin Müesses Üyesi Zuhal Mercan, CHP Çiğli Divan üyeleri Ihsan Ergün, Gösteri Özdemir ve Kubilay Kesgin katıldı.

UTKU GÜMRÜKÇÜ’YE ÖVGÜLER

Etkinlikte konuşan CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Ülkemizin ağırbaşlı problemleri var. Bunların başında bile türe geliyor. Ülfet alanında yaşanan aksaklıklardan maatteessüf ki kadınlar üstelik payına düşeni ziyadesiyle alıyor. Adaletin herkese eşit dağıtılması amacıyla Ankara’dan İstanbul’a giden Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde Cumhuriyetimizin 100. yılını demokrasi ile taçlandıracağız. Kadınların sosyal hayatın herhangi bir alanında topluluk oldukları hakları sonuna kadar koruyacağız. Utku Başkanımız talih genelinde hedeflediğimiz icraatları Çiğli’üstelik yegâne tek hayata geçiriyor. Etkinlikte kadınlardan aldığı alkış hangi büyüklüğünde akla yatkın amal yaptığını hepimize benzeri yol henüz gösterdi. Cumhuriyet Altını Umum Partili bire bir yoldaşım adına kızıl şehremaneti başkanıma huzurlarınızda teşekkürname ediyorum” dedi.

“BILCÜMLE BİRLİKTE AYAĞA KALKMA ZAMANI”

Gülizar Biçer Yağız, kadınların temas güzeşte dönüş elan fazla namevcut sayıldığını belirtirken, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zer eş yoldaşlarım, haklarımızı ve özgürlüklerimizi seçkin sabık dönem henüz yıpratıcı, bulunmayan sayan tıpkı içtihat var. Bu duruma cebin ağızsız kalmayacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılının bugün birinci haftasındayız, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına tıpkı yıldan az kaldı. İşgale cebin kuvvetle 24 yaşında bedeni toprak olan Gördesli Makbule, Şerife Bacılar, Esmer Fatmalar için hep birlikte yine ayağa kalkma zamanı. Cumhuriyetimizi özgürlükle, demokrasiyle taçlandırmak namına biz kadınlara balaban tıpkısı fariza düşüyor. Zira Cumhuriyet Altını tıpkısı kadın devrimidir. Kadının fert olma yolculuğudur Cumhuriyet Altını. Tığ kadınlar Cumhuriyet için ayağa kalkarak, Cumhuriyetin kazanımlarını elimizden kabul etmek isteyenlere cebin branş kola girdiğimizde emniyetli olun 29 Ilk Teşrin 2023’te saraylarda değil Atatürk’ün Çankaya’sında ona yakışan benzeri Reisicumhur olacak. Merkezi ve mülki idare mekanizmalarımızın yüzdelik 50’si kadınlardan oluşacak. Yaşayış, müsavat ve demokratlık kadınlar ile ati.”

GÜMRÜKÇÜ: DEĞİŞİMİ VE GELİŞİMİ BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Çiğli’nin değiş ve iş sürecini kadınlarla gelişigüzel yönettiklerini tabir eden Çiğli Belediye Reisi Utku Gümrükçü, ise şunları söyledi:

“Çiğlili kadınların hayatın herhangi bir alanında etken olarak düz alması, üretime ve yönetime karışma olması namına çalışmalarda bulunuyoruz. Bu çalışmalara kurumumuzdan başladık. Çiğli Belediyesi’nde vaktiyle kadının adı yoktu, şu an ise başöğretmen sayımızın yüzdelik 45’i eş müdürlerden oluşuyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında bu oranı yüzde elliye çıkaracağız. Kısa müddet önceki açılışının yaptığımız Prof. Dr. Nermin Abadan Unat Avrat Hayat Merkezi ile Çiğlimize bütün kuvvetli bire bir eş belediyesi kazandırdık. Uğraşı ve patika edindirme kursları, kıraat yemeni kursları, atölyeler, ruh bilimsel ve türel danışmanlık hizmetleri ile kadınların hizmetindeyiz.”

“İLK BEŞE GİRECEĞİZ”

Sosyal cinslik eşitliği üzerine Çiğli’nin altıncı tam olduğunu kaydeden Başbuğ Gümrükçü, “İNGEV’in yaptığı 2020 yılı araştırmasına göre çok faziletkâr gelişme gösteren kaza belediyeleri arasında önce 10 sırlamasında 9 CHP’li ilçe belediyesi düzlük aldı. Çiğli Belediyesi adına, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Endeksi’nde altıncı sıradayız. Bundan dahi büyük bir itibar ve çalım duyuyoruz. Yapacağımız çalışmalar ile Çiğli’yi Cumhuriyetimizin 100. yılında ilk 5’e sokacağız” diyerek konuştu.

NURDAN ŞENKAL UÇAR: “KADINLARI YALNIZ VE ÇARESİZ HİSSETTİRMEYECEĞİZ”

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçan birlikte şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi kadına yönelik momentum ile boğuşmak için 5 Antrakt 2020 tarihinde CHP Kadın Kolları olarak İstanbul Sözleşmesi’nin benzeri maddesini hayata geçirdik. Emanet hakkının bildirme ana adalet olduğundan yola çıkarak projemize ‘Yaşamak’ adını verdik. Genel Merkezimizde ‘Alo Çabukluk Hattı’ kurduk. 444 82 85 numaralı hattımızı arayan ve medyadan ulaştığımız ivinti mağduru kadınlarımıza ve çocuklara 7/24 ücretsiz bindi hizmeti sunuyoruz. Şiddet gören kadınların karakollarda, savcılıkta, hastanelerde ve adliyelerde yanlarında oluyoruz. Kadına ve çocuğa müteveccih gayret davalarında mağdurlar ve aileleri ile dayanışma içerisinde oluyoruz. Bunun beraberinde Ev destekleri sigortası de haddinden fazla şanlı bir proje; çalışmayan kadınlara adisyon açılacak ve esas ihtiyaçlarını karşılaması yerine tınlamalı adına belli tıpkı hacim ifa yapılacak. Bizim iktidarımızda seçkin evde sunma beş altı benzeri asgari ücret olacak. Karı Destek sigortası ile kadınlarımız kendilerini onulmaz hissetmeyecek.”

SAP ÖZCAN: “ANA DEMOKRASİ KADINLARLA GELECEK”

Görgülü yarınlara kadınların öncülüğünde yürüyeceklerini vurgulayan CHP Çiğli İlçe Başkanı Koca Özcan üstelik şöyle konuştu:

“Bu ülkeyi değiştirecek olan kadınlardır. Çiğlili kadınlara güveniyor ve kurum duyuyorum. Ülkemize asil anlamda demokrasi yeniden kadınların sayenizde gelecek. Kadınların çabası ile Cumhuriyetimizin 100. yılını el erki ile şahlandıracağız. CHP iktidarında ve Umumi Başkanımızın Cumhurbaşkanlığında kadın ve ayvaz eşitliğini sağlayacağız.”

Konuşmasında temas ve el birliği vurgusu yapan CHP Çiğli İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Tanrıverdi ise “Kadınlar değme ant kontak ve kardeşlik ortamında olmalıdır. Gücümüzün ve değişim bizlerden başlayacağının bilince olalım. Kadınlara siyasette de herhangi bir ant henüz fazla kota ayrılmalıdır, karı hayatın rastgele alanında yer almalıdır ve bunu üstelik yapabilme gücüne sahiptir. CHP iktidarında kadınlar parlamentoda, yerel yönetimlerde ve hayatın gelişigüzel alanında henüz çok görev saha alacaktır” dedi.

Share: