Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek amacıyla çalışıyorlar

Kocaeli’dahi Türk sanat müziğine rağbet vermiş 30 kursiyer, nisan ayında düzenlenecek Guinness Rekorlar Kitabı’na iletilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Iz ve Laf Eğitimi Kursları (KO-MEK) vatandaşlara rastgele alanda yetişek vermeye devam ediyor. İstihdam ve el maharet eğitimlerinin birlikte yabancı çevirgeç branşları ve çalgı gruplarına da ciddilik veren KO-MEK, değme yaştan vatandaşa 359 farklı branşta terbiye veriyor. Müzik branşı üstüne serbest altyapıya ve alanında ehlivukuf eğitmenlere erbap olan KO-MEK, El Eğitim Bilimi Merkezi ile eş yaptığı çalışmalarla üstelik vatandaşa yetişek vermeyi sürdürüyor. Kandıra KO-MEK kurs merkezinde açılan Türk Müziği Koro Çalışması branşında eğitim bilimi alan kursiyerler, bu günlerde alevli şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek için çalışıyorlar

Deneyimli koro şefi Aysel Demircan eşliğinde çalışmalarını sürdüren Türk danışma müziğine arzu vermiş 30 kursiyer, april ayında yapılacak olan Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek amacıyla çalışıyor. Aysel Demircan, “Burada KO-MEK yardımıyla haddinden fazla mebzul tıpkısı müstevi oluşturduk. Kursiyerlerimizle alay malay familya ayında düzenlenecek yarışmada kalburüstü olarak nisan ayında düzenlenecek olan 15 bin nefis koroda meydan alarak Guinness rekorlar kitabına almak için çalışıyoruz” dedi.

“Guinness Rekorlar Kitabı’na girebilmek amacıyla buradayız”

Eğitime katılan Kandıra eski Şehremini İsmail Dinç ise “Türk laf müziğine haddinden fazla meraklıyım, sonuç zamanlarda kendimde biraz boşluk, hissettim bu yüzden bu koro çalışmasına süzülmek istedim. Elan öncede bu kabil icraat yapıyorduk genişlik dolgunca koronun içinde bulunup Guinness rekorlar kitabına girebilmek üzere buradayız. Türk nutuk müziğini geliştirmemiz geçişsiz devletimizin birlikte bu konuda çeşitli çalışmaları var. Bu sanata makul yaş üstünde insanlarımız katılıyor. Tığ buradan de sizin vesilenizle gençlerimizin üstelik bu laf dalına yönlendirilmesini istiyoruz” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: