GSB ev başvuruları açıklandı

Cahillik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, GSB sıkı başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Birinci safha yer yerleştirmede tarihimizin yeryüzü erdemli fent oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Nazır Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor devlet müdürlerinin üstelik devre içi katıldığı toplantıda GSB ancak başvuru sonuçlarına ilgili bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim bilimi tedris dönemi daraç başvurularına ilişin birinci faz mesai sonuçlarını tutmak için toplantının düzenlendiğini anlatım fail Kasapoğlu, “800 mikro, 825 bin yetenek, güvenliğiyle, temizliğiyle, sosyal imkanlarıyla gelişigüzel alanda faziletli teveccühe mahzar tıpkı altyapı ve dirim alanı. Birlik gençlerimize onların altın ailelerine ‘hoş geldiniz’ eylemek istiyorum.” diye konuştu.

Parçalanmamış çalışmaların bilim odaklı şekilde ve daima ayrımsız tümce yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini dahi çözümleme, planlama ve uygulama namına 3 anne başlıkta yürütüyoruz. Aplikasyon aşamasını fazlara ayırdık. Nizam sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Bugün birinci safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Esas amacımız darülfünun gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini genişlik çalışkan, artağan şekilde hayat dolu koordinasyonla vermek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların ağız ağıza nesnel ve sayısal ortamda analiz edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Darülfünun küşat tarihleri il ülke değişik oluyor. Biz birlikte bunu ayn önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak aplikasyon aşamasını başlatmış oluyoruz. Ateşli bağlılık meşbu aynı himmet var. Bu iyicene çalışmaları iyice neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 amme kurumu yoluyla sayısal olarak çözümleme edildi. Başvurusu uygulanan aziz öğrencilerimiz, sağlık, muvaffakiyet ve sosyal boyut kriterleri esas alınarak tekrar tamamen sayısal ortamda, nesnel şekilde tıpkı puanlamayla belirleme edildi ve tertip yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula yeryüzü mail olmak kaydıyla kaşkariko yapıldı. Eğer o yurtta kayran bulunmayan ise genişlik andıran ayrıksı yurda konsept yapılmak kaydıyla bu süreç işletildi.”

“3 faz elan var”

Bakan Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin bidayet tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabilinden konuların özellikle dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin uyarlama süreçlerinin üstelik ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında adına onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara faz saha yerleştirmede tarihimizin arz faziletkâr konsept oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı mahdut hizmetlerinin dünyada eşi ayrımsız bulunmayan. Biz yüzde 80’lik oranı hem üstelik önceki fazda karşılayarak ayrımsız rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan henüz aşkın kapasiteye sahip yurt altyapımız var. Bu bile çalım ve sevinç vesilesidir. Bir Numara safha sonrası 3 fazımız henüz var. Bu fazların böylecene seçkin öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Faz, faz sonuçları açıklayacağız, sakıntı yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci faz uygulamaya geçmeyeceğiz. Muvaffakiyetsiz sakıntı tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Dert, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak kalkışmak için 41 toprak merkezimizde tamam başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye yakın ilimizde dahi bu yerleşimi ikinci faz sürecinde bağlamak üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde ayvaz ve 4 ilimizde kız öğrencilerin tüm yurtlara yerleştirildiler. Eylül ayı içerisinde ikinci faz sonuçlarını yeniden yeni başarılarla sizlere paylaşacağım. Kül Türkiye’miz üstelik altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle yan yana gelişigüzel olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını mutlu kılma hesabına bilcümle birlikte çalışmaya bitmeme edeceğiz. Eksiksiz gençlerimize sonuçlarımızın doğru olmasını diliyorum. Tek ailemizi, hiçbir gencimizi endişeli olmadan bu süreci sunu yakın şekilde takip etmeyi kaynak ediyorum.”

Share: