Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş: Ardıl Güler’in ahir satıştan payı için Fenerbahçe ile anlaşamadık

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş, bakir teknik direktörleri Taşkın Aksoy’un imza töreninde matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“ALİ ÇALIŞTIRICI İSTEDİĞİMİZİN YARISINI TEKLİF ETTİ”

Gençlerbirliği altyapısından Fenerbahçe’ye sattıkları Ardıl Güler’in sonraki satışından payı üzerine Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ulvi Koç’la tıpkısı mülakat yaptığını anlatan Akdaş, “Fenerbahçe’yle konuştum muhtemelen cirim istedim. Uca Koç’la görüştüm. İstediğimizin yarısını teklif etti. Akseptans etmedik. Öneri ettikleri paraya yüklemek istemedim. Deminden gene görüşeceğiz, uygun aynı miktarda anlaşırsak bu payı vereceğiz.” dedi.

Akdaş, Fenerbahçe’ye sattıkları ayrımsız ayrıksı güre adam Irade Ortakaya’nın üstelik ahir satışından yüzdelik 20 paylarının olduğunu söyledi.

“İRFAN CAN’IN SONRAKİ SATIŞINDAN YÜZDELIK 25 PAY VARDI FAKAT SÖZLEŞMEYİ BULAMADIK”

Niyazi Akdaş, ahiret yolculuğu eden kulübün söylence başkanı İlhan Cavcav döneminde Medipol Başakşehir’e aktarma olan İrfan Fert Kahveci ile ilişkin da konuştu. İrfan Can’ın 2017’birlikte İstanbul ekibine alıntı olduğunu o dönemde de kendisinin yönetimde meydan aldığını hatırlatan Akdaş, şunları kaydetti:

“Benim bildiğim İrfan Birey Kahveci’nin sözleşmesinde ahir satıştan yüzde 25 hisse vardı. Rahmetlik Cavcav’ın bir zamanlar imzalanmıştı. Kulüpte hakeza tıpkısı antant bulamadık, kimse nerede olduğunu bilmiyor. Göksel (Gümüşdağ) Bey’e ‘Siz da var mı sureti?’ diye niteleyerek, ‘Yok öyle ayrımsız uyuşma imzalamadık.’ dedi. Esasta Başakşehir’in Fenerbahçe’ye satışından yüzde 25’imiz vardı. İki pakt arasındaki anlaşma var ama bütün mağdur Gençlerbirliği oluyor. Hassaten o zamanki genel sekreterimiz Sinan Gürsoy, ‘Biz bunu imzaladık.’ diyor ama yok arasında.”

Fenerbahçe, İrfan Birey Kahveci’yi Başakşehir Ayak Topu Kulübünden 2021 yılında 7 milyon ekü bonservis bedeliyle nakil etmişti.Share: