Gelecek Partisi Umumi Başkanı Davutoğlu, intihap çalışmalarını başlattı

Gelecek Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin seçme çalışmalarını Konya’dan başlattı.

Davutoğlu, aynı otelde, gazetecilerle aynı araya geldi.

Konya’birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Davutoğlu, şebiarus törenleri amacıyla geldiği Konya’de, aynı sekans pahal program yürütme ettiklerini aktardı.

Davutoğlu, Türkiye’nin çok önemli ayrımsız seçme sürecine gireceğini belirterek, “Eskimemiş bire bir ufku Türkiye’nin önüne koyacağız. Türkiye’yi iki büyük şerden müzaheret etmek amacıyla savaşım ettik, 6’lı masa bile bu mücadelenin ayrımsız parçasıdır. Türkiye’yi barıştırmak amacıyla yola çıktık. Hiçbir şahsi hedefimiz, öfkemiz ve kinimiz yoktur.” ifadesini kullandı.

Önümüzdeki günlerde 6’lı masa zirvesinin ocak sahipliğini yapacağını anımsatan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Intikal süreci yol haritasını, önümüzdeki hafta liderlerle görüşmeleri tamamlayıp bitireceğiz. 6 önder yerine elbet tıpkısı idare kuracağımızı, herkesin kuma iradesi ve gücüyle bunu tanımlayacağız. Eş tıpkı hükümet programı kim bütün unsurları partimizin açıkladığı, örtüşen unsurlardır, onu açıklayacağız. Elan sonra bile herkesin zaaf ettiği amma bizce asli istifham sıfır namzetlik meselesi bile karışma Cumhurbaşkanlığı ve mebus seçimleri üstüne tavrımızı koyacağız. Amma Ati Partisi namına önceki intihap startını Konya’dan veriyoruz.”

Gazetecilerin, mutluluk ve Konya gündemine ilişkin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, henüz sonradan düzenleme mensuplarıyla otel önünde seçim çalışmalarını başlattı.

Share: