Gaziantep’te 4 yıl önce domestik gazetecinin silahlı saldırıya uğramasıyla ilişik 2 kişiye elan sorun açıldı

Gaziantep’te 4 yıl önce domestik gazetenin imtiyaz sahibine müteveccih silahlı saldırıyla ilgili 2 gönül üzerine daha ülkü açıldı.

Kentte evcil yerine yayımlanan bire bir gazetenin ayrıcalık sahibi Mahmut Özkılıç’ın 27 Nisan 2018’de evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda yaralanmasıyla ilişkin anket kapsamında tutuklanan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim A. ile Mahmut P. hakkında “Taammüden öldürmeye teşebbüs suçunu azmettirme” iddiasıyla hazırlanan iddianame kabul edildi.

İddianamede, sanıklara dayalı müşteki ve tanık ifadeleri, kriminal ve eksper raporları, HTS çözümleme raporları kabilinden delillere vadi verildi.

Sanıklar İbrahim A. ile Mahmut P’nin yargılanmasına 8 Aralık’ta Gaziantep 4. Tehlikeli Ukubet Mahkemesinde başlanacak.

Soruşturma kapsamında elan önceki Gaziantep 4. Kırıcı Ukubet Mahkemesince 19 Nisan 2021’de tanıdık duruşmada, “bilerek öldürmeye teşebbüs” suçundan 2 sanığa 20’şer yıl, 2 sanığa 16 yıl 8’er kamer, bire bir sanığa bile 10 ay kodes cezası verilmiş, saldırıyla bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan İbrahim A. ile Mahmut P. ise 28 Haziran’dahi tutuklanmıştı.

Share: