Gaziantep’in terbiye kalitesi hayırseverlerin desteğiyle yükseliyor

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda hesaplı “100. Yılda 100 Iyilikçi” kampanyası kapsamında yapımı tamamlanan 70 okuldaki 2 bin 186 dershane kapılarını öğrencilere açtı.

Gaziantep Valiliği, kentin kurtuluşunun 100. yılı olan 2021’de 100 bakir okulun inşası üzere proje başlattı.

“100. Yılda 100 Iyilikçi” kampanyası kapsamında protokolü imzalanan okulların inşaatına başlandı.

Yapımı tamamlanan 70 meslek, 2022-2023 terbiye talim dönemine yetiştirildi ve kapılarını öğrencilere açtı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, AA muhabirine, kentte kullanılmamış eğitim bilimi öğretim döneminde bin 350 okulda 32 bin öğretmen eşliğinde 627 bin 670 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi.

Gaziantep’in terbiye açısından tarihinin yeryüzü şişman yatırımlarını aldığını tamlayan Belen, “Eğitim şehri Gaziantep” sloganıyla bati bire bir seferberliğin başladığını dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla öğrencilere çanta, Şehitkamil Belediyesi tarafından ise pentür setinin ihsan edildiğini hatırlatan Bayır, öğrencilerin bu yıl daha mutlu eğitime başladığını anlattı.

2 bin 186 derslikte eğitim bilimi başladı

“100. Yılda 100 Iyicil” kampanyasıyla yapımı tamamlanan 70 okulda eğitimin başladığını söyleyen Bel, şöyle bitmeme etti:

“Gaziantep hem tabii özlük artışı hem sanayi kenti olması sebebiyle sonsuz barhana alıyor. Bu da haliyle nüfusu ve mektepli sayısını arttırıyor. Bu projenin kaynağı buradan çıkıyor haddizatında. Kentin hayırseverleri bu projeyi çok pir karşıladı. Bu proje şehirde sunturlu tıpkısı eşit buldu. Dizge bu projenin hayata geçmesi üzere harekete geçti, adeta seferber oldu. Şu dakika inşaatı tamamlanan 70 okulumuz var. Çocuklarımız bu okullarda yetişek görmeye başladı. Geriye kalan 30 okulumuzun inşaatı üstelik bitmeme ediyor. Onların da yeryüzü güdük zamanda inşallah inşaatı bitecek ve terbiye hayatına başlayacak. Açılan okullarımızda toplamda 2 bin 186 çıngı dersliğimiz var. Çocuklarımız bu derslikte öğretmenleriyle buluştu.”

Tepe, kentte eğitimle ait daim bakir projelerin hayata geçirildiğini ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Gaziantep’te eğitime çok ağırbaşlı sargı var. Gaziantep halkı bahis konusu yetişek olduğu ahit elinden tutuyor, madden ve manen eğitime katkıda bulunuyor. Bu birlikte bizim işimizi kolaylaştırıyor. Eğitimle ait aynı motivasyon oluşuk durumda. Gaziantep’te yetişek alanında dokunaklı iyileşmeler var. Buna katkı veren ilkin büyüklerimiz gelmek amacıyla emeği geçenlere teşekkürname ederim.”Share: