GAZİANTEP – YANLIŞSIZ Parti’li Özhaseki, Gaziantep’te Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda konuştu

DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, mugayeret partilerinin yönettiği belediyelerde bakım yerine alacak yapıldığını belirterek “Arkadaş aksiyon başında değil amma muttasıl gelişim başındaymış gibi gösterme yarışı var. Bunun üzere balaban paralar harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi algı belediyeciliği için geçen yıl itibarıyla 845 milyon mal ayırmış. Depreme tedarik için 495 milyon lira ayrılır amma alacak amacıyla 845 milyon liralık.” dedi.

Gaziantep’te tıpkısı otelde düzenlenen SELIM Parti Evcil Yönetimler Başkanlığı İstişare Toplantısı’nda mütekellim Özhaseki, DOĞRU Parti’nin Türkiye’nin seçme yerinde gönül belediyeciliği yaptığını anlatım etti.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’de ırk, vasıta, ilmek ve basiret gözetmeksizin herkese yıllardır yürekten hizmet ettiklerini ifade eden Özhaseki, belediyeciliğin gönül ve sevi işi olduğunu belirtti.

SELIM Parti kendisine evcil seçimlerde rekor oylar aldıklarını anlatan Özhaseki, “Şu zaman Türkiye’de 1390 belediye var irili ufaklı. 807’si DÜRÜST Tümen’dahi. 230 belediye MHP’birlikte. Toplamda 1390 belediyenin 1037’sine Cumhur İttifakı namına bizler dalavere ve bakım ediyoruz. Nüfusun yüzdelik 70’ine bizler bakım ediyoruz. Onun amacıyla Türkiye’birlikte amal haddinden fazla iyicene gidiyor. Prensibimiz haddinden fazla kesin, insanlığa hizmettir. Kimseyi dışlamadan bakım etmektir.” dedi.

“Kullanılmamış bir belediyecilik anlayışı imdi”

Aykırılık partilerinin yönettiği belediyelerin “bakım etmediğini ancak hizmet ediyormuş kabilinden alacak yaptığını” vurgulayan Özhaseki, şöyle bitmeme etti:

“Bizler kendi kendimizle yarışıyoruz. Bizim rakibimiz bulunmayan. Çalışmayı ve hizmeti düşünen benzeri rakip bulunmayan. O bizde var. Yıpranmamış nazir belediyecilik anlayışı daha çok. Adı ise ‘matlup belediyeciliği’, bakım namevcut amma hizmet varmış kabil sergileme yarışı var. Arkadaş hareket başında değil ama geceli gündüzlü aksiyon başındaymış üzere tayin yarışı var. Bunun için iri nukut harcanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi takanak belediyeciliği için güzeşte sene bakımından 845 milyon servet ayırmış. Depreme tedarik üzere 495 milyon lira ayrılır ama algı amacıyla 845 milyon lira… Bu şüphesiz tıpkı şeydir? ‘Siz beni çalışıyor kabilinden gösterin.’ ‘Beni haddinden fazla sempatik gösterin.’ ‘Hatta bu belediye bana yetmiyor buralar ne kim beni Cumhur Reisi adayı gösterin.’ Arkadaşlar hakeza ayrımsız husus kabil mi? Ama hangi efsus kim bakir kabil belediyecilik bu oldu cebin grubun.”

Muhalefetin beş altı yapıp çok sergileme huyu oyduğunu tamlayan Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aynı hafta öncesine büyüklüğünde Adana’daydık. Hep ast ve arka geçitlerin üstünde benzeri sloganlar vardı. ‘Hizmette zirve’, ‘Eksiksizlik Kılıçdaroğlu geliyor’, ‘Dev açılışlar’, ‘Böyle hizmet görülmedi’ sloganlar böyle. Zannedersiniz yeni aynı Adana doğuyor. tamamen yenilendi, garip şeyler oldu zannedersiniz. Arkadaşlara dedim, ‘Bu açılışlar nedir, Eksiksizlik As münasebet geliyor, bire bir araştırın.’ dedim. Getirdiler, 8 kesim müşahede evi, cahillik odası, yaşlılar hizmet odası, 4 yahut 5 odalı 8 kıta ilçelere düzlük yapmışlar. Gecekondu kabil ama her birisi. Yahu bunlar 4 odadan olsa çarparsan 32 delik yapar yani 32 dershane aynı meslek boy bos. Tıpkısı bile battı çıktı yapmış. Bu büyüklüğünde reklamını yaptıkları bakım 32 odalı ayrımsız okul porte. Kayseri’de kimsesiz aynı belediye reisi var. Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, onu aradım dedim birçok devam okul yaptın ? Parçalanmamış 68 kesim yapmış. 3,5 yıl ortamında 68 kesim okul, sağlık ocağı kadar yapıt yapmış.”

Seçmenin sandıkta algıya bakmadığını vakit kaybetmeden hizmete baktığını ifada eden Özhaseki, “Seçimler sağlık vatandaş ayrımsız yegâne özdek sorar. ‘Biz sana 5 yıllığına mührü verdik sen ne yaptın?’ ‘Bolca dalavere söyledik. Algı operasyonları çektik. Youtuberlar bulduk. Sosyal medyada binlerce takipçisi olan adamlara servet verdik. Uçurduk, kaçırdık…’ Valla bunların hiçbirini yemez yurttaş. ‘Ne yaptın?’ derler. Benzeri iz varsa onu sorarlar. O zaman yanıt verecek biricik ekip bizim belediyelerdir. Karşı grubun vereceği karşılık bu tamam.” diye konuştu.

Konuşmaların arkası sıra basına sınırlanmış devam fail programa, Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Mecnunca, Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Derece, Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, Trabzon Büyükşehir Belediye Reisi Tasavvur Zorluoğlu, DÜRÜST Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, YANLIŞSIZ Tümen kaza ve yer şehremaneti başkanları, uray ve memleket genel divan üyeleri ile partililer katıldı.

Share: