Gaziantep merkezli 4 ilde ayyarlık operasyonunda 10 kuşkulu gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 4 ilde düzenlenen ayyarlık operasyonunda 10 kaka yakalandı.

İl Güllabi Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep başlamak için Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 büyükbaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması konusunda mücahede başlattı.

Bu kapsamda maharet ve fiziki takip eden ekipler, kendilerini vazifeli ve emekli adına tanıtarak besicilerin hayvanlarını alan ve 5 milyon liralık üzerinde zarara uğratan zanlıları belirleme etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere faaliyetler düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Açıkgöz Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Baylan Örgün, AA muhabirine, 2 kocabaş hayvanı amacıyla dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Dünyalık üzere kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, tığ birlikte jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Cenabıhak jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden gelen Arzulu Delicesine ise dolandırıcıların internet üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, kesit yapıp fiyatta anlaşıldı. Vezneci adisyon numarası gönderdik ve bize dekont gönderildi. Münasebet haset olduğu ve bizim birlikte başımıza böyle benzeri özdek gelmediği üzere paranın gönderildiğini düşündük. Mülk ‘pazartesi haset gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Gücük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Zaman hilekâr kadro yakalandı.”Share: